Aktualności

Join venture spółek Bosch i Midea do produkcji systemów klimatyzacyjnych VRF

31.03.2015

Bosch Termotechnika oraz chińska firma Midea Commercial Air-Conditioner Division (Midea CAC) planują nawiązać współpracę na zasadach joint venture, aby produkować w Chinach systemy klimatyzacyjne VRF (Systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego) na potrzeby globalnego rynku HVAC (sektor inżynierii sanitarnej obejmujący systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji). Urządzenia VRF wykorzystują czynnik chłodniczy w celu ogrzewania i chłodzenia budynków komercyjnych.

Nowopowstała spółka joint venture będzie miała siedzibę w istniejącej już fabryce firmy Midea w mieście Hefei, w chińskiej prowincji Anhui. W pierwszym roku działalności spółka zamierza zatrudnić ok. 100 osób Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na styczeń 2016 roku. Finalizacja transakcji jest uzależniona od uzyskania niezbędnych zgód instytucji nadzorczych, a jej warunki finansowe zostały objęte klauzulą poufności.

Joint venture będzie wykorzystywać technologie i know-how zarówno Bosch Termotechnika, jak i Midea CAC, aby produkować zróżnicowane systemy VRF, dostosowane do specyficznych wymogów rynków regionalnych. Za badania i rozwój będą odpowiedzialne obie firmy. Systemy VRF będą początkowo sprzedawane pod marką Bosch na całym świecie przez Bosch Termotechnika.

Midea Group

Midea Group jest wiodącym chińskim producentem sprzętu HVAC. Ponad 50-letnia historia rozwoju firmy przyczyniła się w 2013 do wypracowania obrotów w wysokości 20 mld USD. Midea Group zatrudnia na świecie ponad 136,000 osób.

Bosch Termotechnika

Bosch Termotechnika jest wiodącym europejskim producentem efektywnych energetycznie urządzeń grzewczych oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. W roku 2014 wygenerowała obroty na poziomie 3,1 mld euro (67% poza granicami Niemiec) i zatrudniała ok. 13,400 osób. Bosch Termotechnika posiada silne i rozpoznawalne regionalne i międzynarodowe marki oraz prowadzi produkcję w Europie, Azji i Ameryce.

Więcej informacji: www.bosch-thermotechnology.com

zdjęcia i źródło: Bosch