Aktualności

Baumit Generalnym Sponsorem Wielkiego Balu Wiedeńskiego

13.04.2011

Wielki Bal Wiedeński od lat wpisany jest w kalendarz wrocławskich imprez kulturalnych. Jubileuszowa, X edycja balu zgromadziła ponad 150 gości w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy w takt muzyki znad modrego Dunaju bawili się do białego rana. Po raz pierwszy w historii Sponsorem Generalnym balu było wrocławskie przedsiębiorstwo Baumit.

Wielki Bal Wiedeński organizowany od 10 lat przez honorową wicekonsul Austrii we Wrocławiu - Jolantę Charzewską-Mille gości przedstawicieli świata polityki, kultury oraz artystów.

Jubileuszowa edycja Wielkiego Balu Wiedeńskiego, którego  Generalnym Sponsorem był Baumit, odbyła się 19 lutego 2011 roku w Sali Muzycznej – Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród zaproszonych znalazła się Ilona Antoniszyn-Klik - wicewojewoda dolnośląska, jak również Jacek Ossowski - przewodniczący rady miejskiej. Honorowym gościem był Christophe Ceska - konsul generalny Republiki Austrii w Krakowie.

Na Wielkim Balu Wiedeńskim byli obecni prezes oraz pracownicy firmy Baumit, która od początku pomaga w organizacji Balu Wiedeńskiego, a w tym roku po raz pierwszy przejęła obowiązki Sponsora Generalnego.

Wielki Bal Wiedeński to wspaniała inicjatywa, dlatego też firma Baumit bierze udział w jego organizacji od samego początku. Chciałbym także zaznaczyć, że kooperacja pomiędzy światem kultury i biznesu otwiera nowe możliwości promocji wydarzeń kulturalnych wśród pracowników – wyjaśnia Ryszard Szymański, Prezes Zarządu Baumit sp. z o.o.

Gwiazdami Jubileuszowego Wielkiego Balu Wiedeńskiego byli goście z Austrii, soliści Staatsoper  w Wiedniu Luisa Albrecht (sopran) i Ladislav Ergl (baryton) , a ich wykonaniu znane arie z operetek wiedeńskich,  gościem specjalnym Balu był zespół wokalny „Voice Factory”, a o oprawę muzyczną Balu Wiedeńskiego zadbała Wrocławska Orkiestra Kameralna „Leopoldinum”.

Generalny sponsor Wielkiego Balu Wiedeńskiego - Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. 

Źródło: GutPR

Więcej