Aktualności

Jubileusz 20-lecia marki Gebo w Polsce

27.03.2015

20 lat w Polsce to powód do Dumy. Zbudowaliśmy Silną, Solidną Firmę cieszącą się Państwa zaufaniem. Nasz sukces byłby niemożliwy bez Państwa, bez naszych Wspaniałych Klientów. 

Marka Gebo to obecnie symbol przewidywalności, niezawodności i zaufania. Jest to obietnica stałej jakości i dobrej usługi. Marka Gebo oznacza doskonałą jakość, serwis, niezawodność dostaw i błyskawiczne rozwiązywanie problemów. Każdego dnia dążymy do tego aby nasza marka spełniała Państwa oczekiwania oraz rozwijała się wraz z ich wymaganiami. Stale doskonalimy naszą markę, gdyż jesteśmy zobowiązani wobec Państwa do dotrzymywania złożonych obietnic.

Początki marki Gebo sięgają roku 1936, w którym to roku w Niemczech otrzymaliśmy patent na pierścienie zaciskowe i komponenty techniki łączenia rur pod znakiem Gebo. Od tego momentu produkt ten stał się symbolem i synonimem oszczędności czasu i kosztów montażu instalacji rurowych.

W Polsce Gebo obecne jest od roku 1995 po przeniesienie produkcji z Niemiec. Od początku działalności Gebo rozszerzało swoje portfolio, tak aby zapewnić kompleksowe rozwiązania dla każdej sytuacji instalacyjnej. Pierwszą grupą produktów, z którą firma zaistniała na rynku Polski były uniwersalne żeliwne złączki zaciskowe – Gebo Quick.

Złączki Gebo Quick wykonane są z żeliwa ciągliwego, ocynkowanego ogniowo i galwanicznie. Dostępne typy to: złączki z gwintem zewnętrznym (QA) i wewnętrznym (QI), typu trójnik (QT) oraz z pierścieniem zaciskowym z obu stron (QO), dzięki którym można połączyć rurę stalową z rurą PE i uzyskać w ten sposób trwałe połączenie starej, stalowej instalacji z nowoczesną polietylenową.

Złączki Gebo przeznaczone są do napraw, modernizacji i rozbudowy rurociągów. Złączki mają opatentowany mechanizm stalowych pierścieni zaciskowych, który w połączeniu z pierścieniem uszczelniającym z gumy NBR umożliwia wykonanie podłączenia dowolnej rury (stal, czarna stal, PE) w prosty, szybki i tani sposób.

Złączki Gebo montujemy na bosym końcu rury, unikając czasochłonnego gwintowania czy spawania. Funkcjonalność i szczelność złączek uzależniona jest od prawidłowości montażu. Wszystkie typy złączek dostępne są w średnicach od ½ do 2".

Druga  ważna grupa to żeliwne obejmy naprawcze i montażowo-naprawcze Gebo Clamps, dostępne w rozmiarach od 3/8 do 4". Wyróżniamy tu: obejmy DSK,  ANB oraz DS. Obejmy DSK przeznaczone są do napraw rurociągów stalowych i PE. Służą do uszczelniania dziur, pęknięć, miejsc korozji, nieszczelności powstałych wskutek mrozu. Obejmy ANB zbudowane są z tych samych materiałów, co DSK, ale mają odejście boczne z gwintem wewnętrznym i można za ich pomocą zbudować odprowadzenie w instalacjach wodnych i rurach grzewczych. W obu produktach uszczelnienie stanowi guma EPDM, dopuszczona do stosowania na wodzie pitnej.

W kolejnym etapie Gebo uzupełniło swój asortyment o specjalistyczne złączki żeliwne należące do grupy Gebo Special.

Następnie Gebo wprowadziło do sprzedaży złączki PP do rur PE, promowane jako Gebo Plast, a w kolejnym etapie rozwoju łączniki uniwersalne do sieci wodociągowych Gebo Unisolid. Obecnie pełna oferta to także Gebo Valve czyli zawory skośne, Gebo SuperVario czyli linia produktów do wykonywania podłączeń hydraulicznych z wykorzystaniem elastycznej rury karbowanej ze stali nierdzewnej AISI316L oraz Gebo Fittings – ocynkowane złączki gwintowane.

Łączniki Gebo Fittings występują na rynku w dwóch wersjach: ocynkowanej (Platinum Line) oraz czarnej (Black Line). Materiał złączek to wysokiej jakości żeliwo ciągliwe czarne (EN-GJMB-350-10) zgodne z normą PN-EN 10242, oznaczone wzorem konstrukcyjnym "A". Zgodnie z wymogami normy złączki Gebo Fittings pokryte są cynkowaną powłoką ochronną, która nanoszona jest metodą ogniowo- zanurzeniową. Dzięki temu powierzchnie wewnętrzne naszych łączników są gładkie, wolne od pęcherzy, zadziorów cynku oraz wszelkich pozostałości niemetalicznych.

Co je jednak wyróżnia wśród innych tego typu produktów na rynku?

Otóż Gebo Fittings wyróżnia dodatkowa powłoka cynkowa (nanoszona po wykonaniu gwintów), która jest wynikiem procesu galwanizacji cynkowej. W efekcie tego wykonane gwinty są jeszcze lepiej zabezpieczone przed korozją, a całe powierzchnie złączek wolne od oleju i smarów. Ponadto taką złączkę cechuje estetyczny wygląd, brak również potrzeby dodatkowej konserwacji. Łączniki cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na trwałość żeliwa, wytrzymałość mechaniczną, odporność na uderzenia, a także szerokie zastosowanie w połączeniach gwintowanych.

Ostatnią grupą produktów która została wprowadzona do portofolio Gebo w 2014 roku stanowią uszczelniacze do wszystkich rodzajów gwintów metalowych Gebo Seal.

Gebo Seal oferuje 3 typy uszczelniaczy: TS100, TS200 i TS300 (każdy w butelce 50 ml). Wszystkie trzy uszczelniacze opierają się na tej samej budowie chemicznej: są beztlenowym uszczelniaczem gwintów. Ale ich lepkość i moc różnią się w zależności od tego, do jakich zastosowań są przeznaczone. Dzieje się tak dlatego, że istnieją gwinty różnej jakości. Zależy to od materiału oraz technologii produkcji złączek i rur.

Wybór konkretnego typu uszczelniacza powinien być zatem dokonany na podstawie rozmiaru gwintu oraz jego jakości. Uszczelniacz TS100 przeznaczony jest do gwintów bardzo dobrej jakości. Maksymalna średnica gwintu: 1 1/2". Jedno opakowanie wystarcza do wykonania 400 ± 20 połączeń o średnicy 1/2".

Typ TS200 stosuje się na gwinty dobrej jakości, gdzie maksymalna średnica gwintu nie powinna być większa niż 1 1/2". Jedno opakowanie wystarcza do wykonania 350 ± 20 połączeń o średnicy 1/2". Trzeci typ uszczelniacza: TS 300 jest odpowiedni do gwintów złej jakości o maksymalnej średnicy gwintu: 3". Jedno opakowanie wystarcza do wykonania 300 ± 20 połączeń o średnicy 1/2".

źródło i zdjęcia: Gebo Technika International Sp. z o.o.