Aktualności

Wilo przedstawia zabezpieczenie przed bakteriami Legionella

23.03.2015

Zgodnie z dyrektywą UE standaryzującą "Zaopatrzenie w pitną wodę", nie tylko lokalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) odpowiada za jakość wody, ale również właściciele instalacji wodnych w domach są zobowiązani do kontrolowania stanu wody w każdym kranie. Dotyczy to w szczególności zabezpieczenia przed zabrudzeniem i skażeniem bakteryjnym. Groźne dla życia ludzkiego są bakterie Legionella. Ich występowanie związane jest z ciepłą wodą w zastoju.

W temperaturze 30–45°C bakterie te gwałtownie się namnażają. Nieprofesjonalnie zaprojektowane i wykonane systemy zaopatrzenia w wodę są siedliskiem bakterii, które wnikają do płuc wraz z aerozolem wodnym, np. podczas brania prysznicu, prowadząc do ciężkich schorzeń.

Korzystanie z podgrzewacza zgodnie z jego przeznaczeniem daje gwarancję zachowania właściwych temperatur, a więc i czystości oraz ochrony przed poparzeniem.

Pompa bezdławnicowa Wilo-Star-Z 15 TT jest wyposażona w funkcję wykrywania przegrzewu, co w praktyce oznacza możliwość przeprowadzania okresowej dezynfekcji termicznej całej instalacji wody pitnej.

źródło i zdjęcia: Wilo

Firma powiązana:

Wilo Polska

Telefon 22 702 61 61, 801 369 456
www.wilo.pl, www.doborpompy.pl
wilo@wilo.pl

Wilo Polska