Aktualności

GALECO: Budynek w nowoczesnej formie - trendy na 2015 rok

20.03.2015

Zmienność trendów, to domena nie tylko branży modowej. Stonowana kolorystyka, możliwość indywidualizacji akcesoriów, nieregularne kształty i upraszczanie formy budynku - to propozycje dla miłośników nowoczesnego stylu. Minimalizm, który obecnie bardzo mocno zadomowił się w branży budowlanej, znajduje swoje odzwierciedlenie w wielu akcesoriach, potrzebnych do budowy domu. Poniżej przedstawiamy zestawienie, naszym zdaniem, najważniejszych trendów w 2015 roku.

Minimalistyczna forma

Nie od dziś wiadomo, że w budownictwie stawia się na formę. Obecnie panującym trendem jest projektowanie budynków w zgodzie z naturą, z wykorzystaniem drewna, szkła i metalu. Minimalistyczna stylistyka sprowadza się do kwadratowej bryły z dużymi przeszkleniami o jednospadowych lub płaskich dachach. Prostota formy jest pożądana na każdej płaszczyźnie – od dachu aż po fundamenty.

GALECO: Budynek w nowoczesnej formie - trendy na 2015 rokPłaskie dachówki

Brak wyraźnych linii podziału w pokryciu dachowym, to kolejny trend w branży budowlanej. Efekt ten można osiągnąć dzięki płaskim dachówkom, które idealnie sprawdzają się powierzchniach pionowych oraz na skośnych – zapewniając wysoką szczelność. Taki dach cechuje się nowoczesnością, a fakt ten podkreślają jeszcze niestandardowe kolory dachówek np. grafitowe, szare i czarne. To świeży trend na polskim rynku, który przez długi czas był opanowany przez czerwone dachy.

GALECO: Budynek w nowoczesnej formie - trendy na 2015 rokZwarta bryła

Gładkie wykończenie budynku, w którym pewne elementy są na pierwszy rzut oka nie widoczne, to nowy standard bryły. Aby w pełni osiągnąć taką formę konieczne jest wykorzystanie spójnych, estetycznych detali do wykończenia budynku. Np. firma Galeco zaprojektowała system rynnowy STAL2, który jest oparty na kwadratowym profilu rynny i rury spustowej. Unikalny profil daje możliwość uzyskania nowoczesnego wyglądu domu z niewidocznym okapem. Jest to możliwe dzięki maskownicy, która zasłaniając przednią część rynny, daje efekt gładkiego wykończenia okapu.

GALECO: Budynek w nowoczesnej formie - trendy na 2015 rok

GALECO: Budynek w nowoczesnej formie - trendy na 2015 rokElewacje w stonowanych kolorach i różnorodnej fakturze

Popularna do tej pory, czerwona cegła klinkierowa o gładkiej powierzchni, zostaje powoli wypierana przez tożsame jej produkty w stonowanych kolorach i nietypowej fakturze. Jest to tzw. ręczne formowanie, które na elewacji buduje efekt podobny do surowo wykończonego muru. Dodatkowym atutem jest to, że cegły wyglądają tutaj jakby czas odcisnął już na nich swoje piętno, co dodaje im charakteru i klimatu.

GALECO: Budynek w nowoczesnej formie - trendy na 2015 rokźródło i zdjęcia: Galeco

Firma powiązana:

Galeco

Telefon 801 623 626 (Infolinia)
www.galeco.pl
galeco@galeco.pl

Galeco