Aktualności

Effect Glass buduje nową halę w Kielcach

20.03.2015

Z początkiem marca tego roku firma Effect Glass kontynuuje proces inwestycyjny w zakładzie produkcyjnym w Kielcach. Bieżące prace dotyczą budowy nowej hali przeznaczonej  na nową lokalizację centrum obróbki szkła obiektowego.  Prace przebiegają sprawnie i szybko, a zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec II kwartału.

Effect Glass właściciel marki Effector buduje nową halę w KielcachWcześniejsze inwestycje

Inwestycje w Effect Glass  trwają od 2011 roku i weszły właśnie w końcowy etap. Do tej pory została zrealizowana linia do hartowania szkła bez zafalowań, wraz z linią do jego mechanicznej obróbki. Prace przeprowadzone w Kielcach objęły również montaż linii do rozkroju szkła laminowanego VSG oraz VSG z powłoką LE, o maksymalnym wymiarze cięcia 4600 x 4600 mm. Park maszynowy zakładu powiększył się o piec do hartowania Glaston Tamglass FC500, uruchomiono także wielkogabarytową linię Lisec LV 60/30, do produkcji szyb zespolonych i szkła strukturalnego, o wymiarach do 3000 mm x 6000 m. Ponadto przeprowadzono modernizację linii do zespalania, która uprości i przyspieszy proces produkcji szyb dwukomorowych.

Centrum szkła obiektowego

Nowa hala, której budowę rozpoczęto w I kwartale tego roku będzie miała 3,5 tys. m kw. powierzchni.  Zostanie w niej usytuowane kompleksowe centrum obróbki szkła obiektowego oraz architektonicznego, obejmującego m.in. wiercenie, szlifowanie i laminowanie. Nowa lokalizacja obiektu wpłynie na jeszcze lepszą jakość usług oraz ułatwi proces realizacji zamówień inwestycyjnych i obsługi klienta.

Przy okazji tej inwestycji warto nadmienić, że budowa nowoczesnego biurowca firmy Effect Glass
w Kielcach została już zakończona. W najbliższym czasie spodziewana jest przeprowadzka do nowej siedziby.

EFFECT GLASS S.A. to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną oraz szyby emaliowane.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i Wędkowach.

EFFECT GLASS  to od 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego
w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

Więcej informacji na stronie firmy: www.effector.com.pl

źródło i zdjęcia: Effector

Firma powiązana:

EFFECTOR S.A.

Telefon 41 39 42 799, 41 39 43 792, 41 39 44 487
www.effector.com.pl
wloszczowa@effector.com.pl

EFFECTOR S.A.