Aktualności

Proekologiczna akcja „Folia znika z budowy”

07.04.2011

Xella zbiera folie z placu budowy – akcja edukacyjna podczas roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG. Już od 26 miesięcy Xella we współpracy z firmą Interseroh Organizacją Odzysku prowadzi proekologiczną akcję na rzecz ochrony środowiska.

„Folia znika z budowy” to proekologiczna akcja, która ma na celu zmniejszenie ilości sztucznych tworzyw, przede wszystkim folii, która zostaje na placach budów. Zgodnie z ogólnoświatowymi trendami Xella angażuje się w ekologiczną utylizację tych odpadów. Najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem jest ich ponowne wykorzystanie.

Wiosną na terenie całego kraju rozpoczyna się wiele nowych budów, szczególnie w sektorze budownictwa jednorodzinnego, dla którego prognozy rynkowe są coraz bardziej pozytywne. Inwestorzy przyłączając się do tej inicjatywy, mogą w prosty sposób zadbać o środowisko naturalne. Wszelkie informacje dotyczące proekologicznej akcji „Folia znika z budowy” będzie można uzyskać podczas ogólnopolskiej akcji Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG.

Źródło: Xella Polska 

Więcej

Proekologiczna akcja „Folia znika z budowy”
Zobacz produkty: