Aktualności

Wiosenne porządki - niezawodne pompy Wilo do zaopatrzenia w wodę oraz odwodnień

19.03.2015

Kalendarzowa wiosna pozwala nam na stopniowe myślenie o wiosennych porządkach w naszych ogrodach i w domkach letniskowych. Przygotowując się do sezonu wiosennego warto przeanalizować stan pomp przed sezonem. 

Pierwszą sprawą, która może Państwa zaskoczyć, to wiosenne roztopy. Nagły wzrost temperatur w okresie pierwszych tygodniach wiosny powoduje, iż w naszych piwnicach może pojawić się woda.  To oczywiście szkody materialne, ale także dyskomfort dla użytkowników budynków. W takich sytuacjach pomocnym rozwiązaniem są niezawodne pompy zatapialne Wilo-Drain TM/TMW/TMR bądź TS/TSW. Szeroki zakres typoszeregu pozwala na wybór urządzenia skrojonego na miarę Państwa potrzeb.

Rodzina pomp zatapialnych Wilo-Drain TM swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo dobrej proporcji ceny do jakości zastosowanych materiałów/technologii oraz żywotności urządzania.

·         Podstawowa wersja pompy Wilo-Drain TM wyposażona jest w wyłącznik pływakowy z regulowaną długością kabla.

·         Rozbudowana wersja Wilo-Drain TMW posiada opatentowany system "TWISTER" zapewniający stałe utrzymywanie czystości zbiornika.

·         Wersja Wilo Drain-TMR pozwala na odprowadzanie wody zanieczyszczonej z dokładnością do minimalnego poziomu resztkowego wynoszącego 2 mm nad podłożem!

Dodatkowo dla bardziej wymagających instalacji wprowadzona została wersja zatapialnych pompy Wilo-Drian TS/TSW, charakteryzujących się konstrukcją i zastosowaniem materiałów zwiększających żywotność i wytrzymałość pracy pomp. 

Jeżeli w naszej piwnicy zamontowana jest jedna z zatapialnych pomp Wilo-Drain możemy spać spokojnie, bo problem odprowadzania wód roztopowych bądź nadmiaru wód opadowych jest już opanowany.

Kolejnym ważnym aspektem, który pojawia się po okresie zimy, gdy przygotowujemy domki letniskowe do stałego użytkowania, jest zaopatrzenie w wodę do celów spożywczych i sanitarnych. Odpowiedzią na te potrzeby są  hydrofory oraz pompy głębinowe w wersji Plug&Pump, czyli gotowe do podłączenia i eksploatacji. W przypadku, gdy lustro wody w studni wierconej lub kopanej występuje nieznacznie poniżej poziomu gruntu, zachęcamy do zastosowania kompletnych zestawów hydroforowych Wilo-Jet WJ lub Wilo-MultiCargo MC. W obu przypadkach oferujemy skompletowane, gotowe do podłączenia urządzenia zbudowane z samozasysającej pompy wirowej, naczynia membranowego oraz armatury kontrolno-pomiarowej w postaci przełącznika ciśnieniowego i manometru.

Jeżeli jednak poziom lustra wody w studni znajduje się poniżej ok. 7 m od poziomy gruntu, gdzie pompy samozasysające nie spełniłyby już swojego zadania, polecamy pompy głębinowe z typoszeregu Wilo-Sub TWI 5. Te wysokociśnieniowe pompy zatapialne wyposażone są w specjalny silnik z własnym chłodzeniem, pozwalającym na montaż pompy w studniach kręgowych bez konieczności stosowania płaszczy chłodzących. Pompy te, podobnie jak wspomniane powyżej hydrofory, oferujemy w wygodnej wersji Plug&Pump, wyposażane w niezbędne do pracy akcesoria jak układ sterowania, filtr ssawny wraz z wężem oraz zawór bezpieczeństwa. W ofercie dostępne także same pompy wirowe w ramach tego typoszeregu.

Od marca wybrane pompy ogrodowe Wilo są objęte PROMOCJĄ! - link tutaj

Do zakupionych produktów dokładamy 4-elementowy zestaw myjący. Oferta ważna do wyczerpania! 

W tak wyposażonym domku możemy spokojnie odpoczywać i cieszyć się wiosną w naszym ogrodzie.

źródło i zdjęcia: Wilo

Firma powiązana:

Wilo Polska

Telefon 22 702 61 61, 801 369 456
www.wilo.pl, www.doborpompy.pl
wilo@wilo.pl

Wilo Polska