Aktualności

Uponor: Ogrzewanie ścienne to niewidoczna alternatywa ogrzewania podłogowego

16.03.2015

Uzyskaj komfort termiczny dzięki ścianom. Ogrzewanie ścienne Uponor to niskotemperaturowy system dla budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. System może być montowany w konstrukcjach lekkich ścian lub ścian murowanych, bezpośrednio w warstwie tynku. Instalacja może być zasilana przez dowolny system ogrzewania wody.

Bez względu na to, czy jest to system suchej zabudowy, czy "na mokro" z użyciem tynku, ogrzewanie i chłodzenie ścienne zawsze zapewnia komfortowy klimat zarówno w domu, jak i w biurze.

Zastosowanie tego rozwiązania może przynieść szczególne korzyści w przypadku remontu obejmującego przebudowę ścian. Na przykład w sytuacji, gdy powierzchnia podłogi w łazience nie jest wystarczająca, aby ogrzać pomieszczenie, dobrym rozwiązaniem może być połączenie systemu ogrzewania ściennego z ogrzewaniem podłogowym.

Fakt, że ogrzewanie płaszczyznowe jest zasilane wodą o niskich temperaturach sprawia, że tworzy ono efektywne połączenie z pompą ciepła. Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Uponor zapewnia komfortowe chłodzenie latem i ogrzewanie zimą. System jest ponadto wystarczająco elastyczny, aby szybko pokryć zapotrzebowanie na energię w okresie wiosennym i jesiennym, gdy następują gwałtowne spadki temperatury.

Lekka konstrukcja

Lekki system Uponor Siccus SW może być instalowany w pojedynczych i podwójnych ścianach szkieletowych. Sprawdza się świetnie we wszystkich sytuacjach, gdy wymagane jest dotrzymanie krótkich terminów budowy lub stosowanie lekkich instalacji. Rozwiązanie umożliwia uzyskanie wielu klas odporności ogniowej.

Zabudowa "na mokro"

System Uponor minitec znajduje zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych obiektach. Rozwiązanie to wyróżnia niewielka wysokość konstrukcji, co stanowi zaletę we wszystkich sytuacjach, gdy grubość wylewki ma znaczenie.

System ogrzewania i chłodzenia Uponor Minitec oferuje podwójne korzyści: chłodzenie latem i ogrzewanie zimą, a także wyjątkowo elastyczne dostosowywanie do szybkich zmian temperatury w okresie wiosennym i jesiennym. 

Więcej informacji na stronie internetowej - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Uponor

Firma powiązana:

Uponor

Telefon 22 266 82 00, 801 000 425
www.uponor.pl/instalacje
recepcja@uponor.com

Uponor