Aktualności

Złoty Kask dla tynków POROLIT podczas BUD-GRYF-u

04.04.2011

Podczas XX Międzynarodowych Targów Budowlanych BUD-GRYF w Szczecinie rewelacją okazały się tynki z grupy Porolit, produkowane przez firmę Lakma Sat. Produkty Porolit otrzymały wyróżnienie w kategorii najlepszy produkt targów, a także Złoty Kask – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polską Izbę Przemysłowo- Handlową Budownictwa.

Złoty Kask dla tynków POROLIT podczas BUD-GRYF-u

Podczas targów BUD-GRYF, które odbyły się w dniach 18-20 marca 2011 w Szczecinie 250 wystawców odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Jak co roku, organizatorzy targów, a także Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, spośród zgłoszonych do konkursu produktów wybrali i nagrodzili najciekawsze i najbardziej innowacyjne produkty. Prawdziwą rewelacją targów okazały się tynki Porolit, produkowane przez firmę Lakma z Cieszyna, producenta chemii budowlanej.

Cała grupa tynków POROLIT otrzymała wyróżnienie za najlepszy produkt targów, a także nagrodę Złoty Kask. Komisja konkursowa dokonująca wyboru najlepszych produktów na targach, zwróciła uwagę na ogromne oszczędności jakie niesie ze sobą korzystanie z tynków Porolit.

Stosowanie tynku pozwala na znaczne oszczędności materiałowe oraz zwiększenie wydajności w technologii nakładania – czytamy w uzasadnieniu Komisji Konkursowej BUD-GRYF-u.

Tynki akrylowe, mineralne, silikonowane i silikonowo-silikatowe z grupy Porolit, przystosowane do metody natryskowej charakteryzują się nawet dwukrotnie wyższą wydajnością niż inne tradycyjne tynki. Z jednego opakowania 25 kg można położyć nawet 20 m2 tynku na ścianie. Czas ich nakładania  przy metodzie natryskowej jest blisko trzykrotnie krótszy niż w wypadku nakładania tradycyjnego tynku pacą, a także wyższa termoizolacyjność – mówi Marcin Lanc, product manager firmy Lakma.

Wszystkie walory tynków doceniła także komisja pracowników Politechniki Szczecińskiej, która z ramienia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa nagradzała produkty Złotym Kaskiem. Jak się okazało, komisja doceniła szczególnie skład tynków.

Tynki z grupy Porolit to pierwsze tynki w Polsce, w których wykorzystano lekkie wypełniacze pochodzenia wulkanicznego. Dzięki temu możliwe są tak dobra wydajność i termoizolacyjność – mówi Jerzy Miałkas, przewodniczący komisji konkursowej z ramienia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Źródło: Sfera PR  

Więcej

Firma powiązana:

Lakma

Telefon 033 852 66 01
www.lakma.pl
lakma@lakma.com

Lakma