Aktualności

Somfy: Sterowanie osłonami, roletami czy bramami nie musi być uciążliwe

13.03.2015

Aby Twój dom, żył w Twoim rytmie, możesz korzystać z ustawień stref czasowych, otwierać lub zamykać wszystkie rolety w określonym czasie, a momentach kiedy nie ma Cię w domu symulować swoja obecność w domu! Wystarczy jedno kliknięcie!

Jako miejsce dostępu do świata zewnętrznego, okno jest bardzo ważnym elementem budynku. Patrząc z zewnątrz, decyduje o wyglądzie elewacji, od wewnątrz zaś, przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkownika.

Połączenie okna z osłoną przeciwsłoneczną (np. roletą, żaluzją lub tzw. screenem), umożliwia sterowanie natężeniem promieniowania słonecznego przenikającego do pomieszczeń i w ten sposób podwyższa termiczny i wizualny komfort. Zimą najważniejsza jest ochrona przed zimnem i wykorzystanie promieni słonecznych do ogrzewania.

Latem znaczącym problem staje się przegrzanie pomieszczeń. O każdej porze roku system zadba o to, aby do wewnątrz docierała pożądana ilość promieniowania słonecznego. Nikt z nas nie lubi, gdy refleksy słońca odbijają się na ekranie komputera czy telewizora, zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne zapewniają odpowiednie oświetlenie zarówno miejsca pracy jak również wypoczynku. Taka, aby nie występowało zjawisko refleksu lub zbytniego zaciemnienia, jednocześnie zapewniając podstawową funkcję okna, czyli kontakt ze światem zewnętrznym.

Przeszklenie i rolety – super team

Jeśli okno porównać do oka, to osłonę przeciwsłoneczną winno się nazwać powieką. Obie są nierozdzielne i ze sobą połączone.

Efektywność termiczna fasad

Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne posiadają własności izolacyjne. Uzupełniają w tym zakresie termikę okna. Izolacyjność rolet zwiększa się wraz z zastosowaniem lepszych materiałów, dokładniejszym montażem i co za tym idzie większą szczelnością.

Wybierz rolety zautomatyzowane zamiast poruszanych manualnie. Napęd manualny wymaga wykonania otworu w ścianie zewnętrznej budynku na pasek napędowy. Także wykorzystanie korby powoduje powstanie mostka termicznego. W przypadku rolety zautomatyzowanej unika się wyżej opisanych zjawisk i izolacyjność okna z roletą wzrasta nawet o 10% *.

Oprócz rolet można stosować inne rodzaje osłon przeciwsłonecznych. Najbardziej efektywne są osłony zewnętrzne, takie jak żaluzje i screeny materiałowe.

Rolety i inne osłony przejmują rolę naturalnego chłodzenia, które redukuje pobór energii słonecznej i znacznie redukuje zapotrzebowanie na klimatyzację.

Fasady budynków nie są już statyczne – dopasowują się elastycznie do warunków pogodowych i spełniają podwyższone wymagania w zakresie komfortu mieszkania. Jest to m.in. efektem zastosowania dynamicznej izolacji latem i zimą – z napędami do zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, czujnikami i automatycznym sterowaniem.

Budowa nowoczesnego, przyjaznego dla klimatu i środowiska, komfortowego domu jest dziś możliwa bez skomplikowanych technologii i niewielkim kosztem. Każdy Somfy Export to potwierdzi.

* źródło: Fraunhofer Instytut, Fizyka Budowli

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Somfy

Firma powiązana:

Somfy

Telefon 22 509 53 00
www.somfy.pl
biuro@somfy.pl

Somfy