Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Nowoczesne i bezpłatne e-narzędzia od Termo Organiki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-03-11

Nadchodzi wiosenny czas remontów. Najbardziej opłacalną inwestycją remontową jest bez wątpienia termomodernizacja domu. Jeśli zaliczasz się do rozsądnych inwestorów chcących ocieplić ściany swojego domu, by mieszkać komfortowo i płacić mniej za ogrzewanie powinieneś skorzystać z nowoczesnych i bezpłatnych narzędzi ułatwiających zaplanowanie termoizolacji od A do Z.
Intuicyjne programy nie tylko oszczędzą Twój czas i pozwolą dokładnie obliczyć odpowiadający Twoim wymaganiom współczynnik przenikania ciepła U ścian, ale również pomogą wybrać grubość i rodzaj izolatora, a także optymalny gatunek oraz kolor tynku na elewację.

Nowoczesne i bezpłatne e-narzędzia od Termo Organiki Wybór koloru na elewację

Wybór koloru na elewację często staje się trudnym zadaniem szczególnie, gdy trzeba pogodzić gusta wszystkich domowników i dopasować styl wykończenia do sąsiadujących domów. Dodatkowo należy odpowiednio "zgrać" kolor elewacji z kolorem dachu. Warto pamiętać, że elewacja to nie tylko kolor ściany, ale także barwa przyziemia (cokołu), czy też elementy dekoracyjne, jak np. bonie. Na stronie internetowej Termo Organiki dostępny jest bezpłatny wizualizer kolorów. To funkcjonalne narzędzie internetowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, architektów i projektantów zapewnia przygotowanie symulacji kolorystycznej elewacji budynku. Prosty w obsłudze program gwarantuje swobodną zabawę kolorami tynków i farb, która ułatwi wybór optymalnego, kolorystycznego rozwiązania podczas planowania termomodernizacji.

Organizacja ocieplenia domu łatwa i przyjemna jak nigdy dotąd

Wizualizer kolorów oparty jest na nowoczesnych modelach domów. Każdy zainteresowany ociepleniem domu może w intuicyjny sposób eksperymentować z kolorami elewacji, dachu czy cokołu i wybrać wariant, który najbardziej mu odpowiada - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - Dzięki wykorzystaniu wizualizera etap wyboru kolorystyki jest zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i przewidywalny.

Konfigurator jakości ocieplenia

Zasada ocieplania budynków jest stosunkowo prosta. Zwracamy uwagę na grubość styropianu oraz jego najistotniejszy parametr: λ - lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Im mniejsza jest wartość lambdy, tym lepiej materiał izolacyjny chroni budynek przed utratą ciepła. Najlepiej stosować grubszą warstwę izolatora, o niskiej lambdzie np. 15 cm warstwa styropianu Termo Organiki Gold Fasada o lambdzie ≤ 0,038 chroni tak samo skutecznie, jak murowana ściana o grubości 400 cm (!). 

W przygotowaniu planu termomodernizacji bardzo pomocny może okazać się specjalny konfigurator, który w prosty sposób obliczy współczynnik U przegrody i pozwoli dobrać optymalny rodzaj izolacji. Konfigurator pozwala samodzielnie zaprojektować kompletne ocieplenie dla budynku. Program ułatwia wybranie optymalnych materiałów z odpowiednimi parametrami (rodzaj styropianu, jego grubość, klej, tynki, itd.), gwarantującymi wykonanie ocieplenia spełniającego nasze wymagania.

Bezpłatna, indywidualna porada ekspercka

Na stronie Termo Organiki znajduje się baza kontaktowa z telefonami i mailami dyrektorów, którzy  zajmują się doradztwem technicznym związanym z termomodernizacją.

Więcej na stronie: www.termoorganika.pl

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny