Aktualności

Elektrotermia - przedstawiciel producenta materiałów oporowych Kanthal

27.02.2015

Elektrotermia od ponad 20 lat jest przedstawicielem w Polsce producenta materiałów oporowych Kanthal.

W swojej ofercie Elektrotermia posiada:

  •     druty i taśmy oporowe o temperaturze pracy do 1400°C, używane w przemyśle elektronicznym jako rezystory i potencjometry (wymiary od 0,015 do 0,25 mm); w przemyśle elektrotechnicznym w większości urządzeń domowych (wymiary od 0,1 do 2 mm); w przemyśle przetwórczym i ciężkim jako elementy pieców hartowniczych (wymiary od 1 do 12 mm)
  •     Kanthal Super - elementy grzejne osiągające w atmosferze powietrza temperatury rzędu 1700°C do 1900°C. Elementy dostarcza się w gotowych kształtach.
  •     Fibrothal - jest to próżniowo formowana ceramika włóknista, która zawiera w sobie elementy grzejne. Dostępna jest także wersja, w której elementy grzejne występują na powierzchni ceramiki. Fibrothal posiada niską bezwładność cieplną oraz dobrą przewodność cieplną. Daje to  możliwość budowy piecy, w któych uzyskuje się większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii.
  •     Rury radiacyjne APM oraz rolki transportowe APMT - wyciskane rury promieniujące Kanthal APM i Sandvik 353/253 używane są w elektrycznych piecach akumulacyjnych i piecach gazowych. Standardowe wymiary obejmują zakres od 26 do 260 mm (średnica zewnętrzna).
  •     Rurki osłony czujników i termopar z materiałów odpornych na utlenianie, wytrzymałych mechanicznie, do pracy w środowiskach agresywnych
  •     Tubothal - grzałki metaliczne o dużej mocy do użytku we wszystkich rodzajach rur promieniujących, w szczególności zaś do rur APM.
  •     Sylit - element wykonany z węglika krzemu. Są to ogniotrwałe, niemetaliczne elementy grzejne w postaci prętów bądź w formie rur.

Istnieją dwa podstawowe typy elementów - jeden wykonany z rekrystalizowanego węglika krzemu alfa, znany pod nazwą HOT ROD, GLOBAR i SILIT, oraz drugi rodzaj wykonany z materiału beta o strukturze krystalicznej, znany pod nazwą CRUSILITE i GLOBAR.

Jednocześnie korzystając z materiałów oraz technologii firmy Kanthal Elektrotermia produkuje elementy grzejne - grzałki elektryczne. Specjalizuje się w produkcji elementów nietypowych na indywidualne zamówienie.

Są to zarówno grzałki rurkowe jak również grzałki patronowe, opaskowe, ceramiczne. Wykonujemy także spirale do pieców wysokotemperaturowych.

źródło i zdjęcie: ELEKTROTERMIA