Aktualności

Gordo Studio oferuje budowę stawów kąpielowych

27.02.2015

Unikasz basenów z niebieską chlorowaną wodą? Stwórz w swoim ogrodzie rajski staw, w którym będzie można zażywać kąpieli.

Staw kąpielowy to rozwiązanie ekologiczne. Pozwala cieszyć się pięknem przyrody i korzystać z jej uroków także podczas wodnego relaksu. Zbiornik ten, choć sztucznie wybudowany, jest w efekcie spójnym elementem zielonego otoczenia. Jego budowa wzorowana na naturalnych zbiornikach takich jak jeziora czy stawy, pozwala stworzyć sprawnie funkcjonujący ekosystem.

Zalety stawu kąpielowego:

  • Naturalny wygląd

Stawy kąpielowe wyglądają jak prawdziwe jeziora. Mają naturalne dno, linię brzegową, a w jego wnętrzu toczy się bujne życie flory i fauny.

  • Czysta woda

Dzięki naturalnym filtrom roślinnym i mineralnym, proces oczyszczania wody jest samoistny, jak w przypadku prawdziwego stawu.

  • Bezpieczeństwo i komfort kąpiących

Każdy staw kąpielowy ma wydzielone dwie strefy – regeneracyjną i kąpielową. W pierwszej dochodzi do cyrkulacji wody i jej oczyszczania, a druga strefa (pozbawiona bujnej roślinności) umożliwia komfortową kąpiel.

  • Bezpieczeństwo flory i fauny

Rośliny są tak dobrane do danego zbiornika, by czuły się w nim dobrze. Dzięki temu, że stawu kąpielowego nie oczyszcza się środkami chemicznymi, nie ma ryzyka, że ekosystem zostanie zniszczony.

  • Integracja z każdym naturalnym otoczeniem

Naturalna stylistyka stawów kąpielowych pozwala je zintegrować z każdym zielonym otoczeniem. Staw kąpielowy może mieć wygląd górskiego jeziora z kamienną linią brzegową lub egzotycznej plaży, jego charakter zawsze starannie dobiera się do charakteru miejsca, w którym ma powstać. Budowa stawów kąpielowych daje także szerokie możliwości urozmaicania zbiornika np. drewnianym pomostem czy wodospadem przełamującym taflę wody.

  • Ekologia i ekonomia

Naturalny charakter stawu kąpielowego sprawia, że jego budowa nie stanowi zagrożenia dla otaczającej zieleni, a brak potrzeby wykorzystywania do jego pielęgnacji chemii czyni ten zbiornik niezwykle przyjazny środowisku. Do tego dochodzą również względy ekonomiczne. Budowa stawu jest tańsza niż zwykłego basenu a koszty utrzymania zbiornika w dobrej formie – o wiele niższe.

Gordo Studio oferuje budowę stawów kąpielowych w oparciu o najnowsze rozwiązania i sprawdzone materiały. Doradzamy przy wyborze rodzaju zbiornika (staw ekstensywny lub intensywny) i sposobu jego wykończenia. Nasze duże doświadczenie w tego typu realizacjach sprawia, że budowane przez nas stawy kąpielowe charakteryzuje światowy poziom.

Więcej informacji na ten temat: http://www.stawykapielowe.com/

źródło i zdjęcie: Gordo Studio

 

 

 

Firma powiązana:

Gordo Studio

Telefon 22 610 17 22
www.gordostudio.com
biuro@gordostudio.com

Gordo Studio