Aktualności

Fascynujące akweny w ofercie Gordo Studio

19.02.2015

Trendy architektury ogrodowej coraz bliższe stają się ekologii. Sztuką jest posiadać ogród jak najbardziej naturalny, a jednocześnie oparty na nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązaniach. Takim rozwiązaniem z pewnością jest basen naturalny.

Jesteśmy specjalistami w zakresie projektowania i budowy nowoczesnych zbiorników wodnych. Baseny naturalne to rodzaj fascynującego akwenu - z jednej strony jest spójną częścią ogrodu i wygląda jak naturalny staw lub jezioro, a z drugiej jest to zaawansowany projekt służący bezpiecznym kąpielom.

Baseny naturalne łączą w sobie najlepsze cechy stawów kąpielowych oraz zwykłych basenów kąpielowych.  Pozbawione rozległej roślinności dennej i fauny są projektem mniej wymagającym, a jednocześnie łatwiejszym w eksploatacji i pielęgnacji. Z drugiej strony prezentują się równie fascynująco, co naturalne stawy czy jeziora. Ich brzegi mogą być otoczone roślinnością, do wody może prowadzić prawdziwa plaża, a dno wyłożone jest naturalnym materiałem takim jak piasek czy kamień.

Innowacyjność zbiornika takiego jak basen naturalny to przede wszystkim spójne wkomponowanie go niemal w każde zielone otoczenie i tym samym odejście od dotychczasowej wizji niebieskiego basenu wyłożonego płytkami.

Niewątpliwym atutem zbiornika jest kumulacja przez niego ciepła z powietrza i utrzymywanie cieplejszej wody w chłodniejsze dni (dzięki naturalnym budulcom) a także duża swoboda architektoniczna, jaką daje nam ten rodzaj akwenu (kształt i wielkość można dostosować niemal do każdych warunków panujących w ogrodzie).

Posiadacze basenów naturalnych cenią sobie również łatwość utrzymania w nich czystości. Zbiornik daje szerokie możliwości oczyszczania wody bez szkody dla samego basenu i kąpiących.

Do wyboru jest metoda filtracji  chemicznej (chlor), mechanicznej (urządzenia filtracyjne) i nowoczesna, ekologiczna metoda Silvertronix polegająca na  nasycaniu wody jonami srebra i miedzi. Ta ostatnia metoda ma coraz więcej zwolenników, gdyż pozwala na używanie tak oczyszczonej wody basenowej np. do podlewania roślinności w ogrodzie.

By cieszyć się pięknym basenem naturalnym, jego budowę należy powierzyć specjalistom. Jako lider w branży, Gordo Studio od wielu lat wykonuje najbardziej zaawansowane projekty wodnej architektury.

Oferujemy projekt i realizację basenów naturalnych, gwarantując:

  • Wykonanie prac przez fachowców z dziedziny architektury ogrodowej,
  • Stosowanie podczas pracy sprawdzonych, markowych sprzętów i materiałów,
  • Dopasowanie projektu do indywidualnych wymogów (preferencji klienta i warunków terenowych),
  • Możliwość wykorzystania istniejących zbiorników do budowy nowego,
  • Urzeczywistnianie najbardziej wyszukanych wizji  (jezioro wśród skał, rajska plaża),
  • Satysfakcjonujący i niepowtarzalny efekt końcowy,
  • Pomoc  i fachową poradę dotyczącą użytkowania basenu,
  • Ewentualność przebudowy czy rozbudowy zbiornika w przyszłości.

Więcej informacji na ten temat: http://www.stawykapielowe.com/baseny-naturalne.html

Fascynujące akweny w ofercie Gordo Studioźródło i zdjęcie: Gordo Studio

Firma powiązana:

Gordo Studio

Telefon 22 610 17 22
www.gordostudio.com
biuro@gordostudio.com

Gordo Studio