Aktualności

Niemiecki Design Award 2015 dla pompy ciepła WPC

18.02.2015

Pompy ciepła solanka-woda typu WPC marki Stiebel Eltron zostały uhonorowane niemiecką nagrodą Design Award 2015 i otrzymały tytuł: "Wyróżnienie". Jednostka niemieckiego lidera otrzymała nagrodę za wyjątkową jakość wzornictwa w kategorii "Budownictwa i Energii" w "Excellent Product Design".

Ta nagroda bardzo nas cieszy, ponieważ pokazuje, że wygląd naszej efektywnej pompy ciepła nie jest gorszy od jakości technicznej - wyjaśnia prezes Karl Heinz Reitze. Tworząc produkty, zawsze staramy się spełniać wizualne i dotykowe życzenia naszych klientów. Wygląd naszych pomp ciepła powinien mówić sam za siebie, urządzenia nie muszą być ukryte w ciemnej piwnicy. - Zwłaszcza, że większość nowych budynków piwnic nie posiada.

Wśród ponad 2000 zgłoszeń na całym świecie, jury składające się z 30-osobowej grupy ekspertów z biznesu, nauki i branży projektowania, wybrało najlepsze prace. Nagrodzono najlepsze produkty, ich producentów i projektantów.

Kay Burmeister z "Burmeister Wzornictwo Przemysłowe" jest odpowiedzialny za projekt WPC. Pompa ciepła jest jednym z najbardziej skutecznych urządzeń dostępnych na rynku. Ich atrakcyjny wygląd to nie tylko wizualne standardy. Ponieważ zbiornik ciepłej wody jest już zintegrowany, urządzenie zajmuje mało miejsca a przynosi duży komfort ogrzewania. Zintegrowane pompy ciepła są również wygodne w użyciu. W wersji WPC "Cool" z funkcją chłodzenia uzyskuje się także o bardzo przyjemny klimat w lecie. Energia do ogrzewania lub chłodzenia jest pobierana bezpośrednio z ziemi.

źródło i zdjęcie: Stiebel Eltron