Aktualności

ECOROCK FF ROCKWOOL - fasada kompleksowo ocieplona i wykończona

18.02.2015

ECOROCK FF to pierwszy kompletny system ocieplania ścian zewnętrznych od jednego producenta, jaki trafił na polski rynek. Dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjnym oraz jakości i dopasowaniu poszczególnych elementów, system pozwala nie tylko na optymalne ocieplenie, ale też kompleksowe wykończenie fasady.

W systemie ECOROCK FF każdy element został dobrany w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać unikalne cechy skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL. Kompleksowe rozwiązanie opiera się na jednej z dwóch płyt izolacyjnych: FRONTROCK MAX E lub FASROCK LL, dzięki czemu gwarantuje szereg korzyści – m.in niższe koszty ogrzewania wynikające z doskonałej izolacyjności termicznej (współczynnik przewodzenia ciepła – od 0,036 W/mK), a także bezpieczeństwo pożarowe (wełna posiada klasę reakcji na ogień A1 i jest niepalna). Ściany ocieplone wełną ROCKWOOL są dodatkowo paroprzepuszczalne, dzięki czemu poprawiają zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

Oprócz skalnej wełny mineralnej, do systemu należy szeroka oferta chemii budowlanej. W jej skład wchodzą m.in. tynki silikatowe i silikonowe nadające się do malowania, w strukturach typu baranek lub drapany, a także wszelkie zaprawy klejowe, podkłady i grunty. Szeroka paleta 160 odpornych na zabrudzenia farb i tynków barwionych w masie, o różnych strukturach i granulacjach, umożliwia realizację najśmielszych pomysłów na wykończenie elewacji domu.

System ECOROCK FF przeznaczony jest do ocieplenia zarówno budynków nowo wznoszonych, jak i termoodernizowanych. Niezależnie od typu podłoża – np. elewacji betonowej lub murowej, system zapewnia ścianom odporność na starzenie, zmienne warunki atmosferyczne czy korozję chemiczną i biologiczną. Trwałość całego rozwiązania potwierdza 10-letnia gwarancja ROCKWOOL.

Informacje techniczne:

Klasy reakcji na ogień: A1 (skalna wełna mineralna), NRO – nierozprzestrzeniający ognia (system)
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: od 0,036 W/mK
Europejska Aprobata Techniczna: ETA -12/0044C
Certyfikat: CZ ETA 1020-CPD-020-027460
Deklaracja Właściwości Użytkowych: RW-PL/G-DOP-0092/13/w2

Porada eksperta

Prowadząc prace ociepleniowe z udziałem systemu ECOROCK FF należy pamiętać, by temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i wbudowywanego materiału nie przekraczała zakresu od 5 do 25°C. Podłoże trzeba odpowiednio przygotować – oczyścić z kurzu i oleju, usunąć złuszczające się powłoki malarskie oraz tynki organiczne. Jego nierówności przekraczające 1 cm zniwelować można zaprawami wyrównującymi, zaś silnie chłonące podłoża należy uprzednio zagruntować.

Link do broszury wykonawczej tutaj.

źródło i zdjęcia: Rockwool

Firma powiązana:

ROCKWOOL

Telefon 0 801 66 00 36
www.rockwool.pl
doradcy@rockwool.pl

ROCKWOOL