Aktualności

Kongres VEUKO dla branży zduńskiej odbędzie się w maju - informuje firma Cebud

11.02.2015

Przy okazji odbywającego się w maju najważniejszego dla europejskiej branży zduńskiej dorocznego Kongresu VEUKO (Związku Europejskich Zdunów), organizator kongresu ze strony naszego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie V-ce Prezes Jacek Ręka chcąc wykorzystać obecność w Krakowie tak znakomitych gości w celu nagłośnienia europejskich sposobów walki ze smogiem i ekologicznego palenia drewnem w kominkach i piecach, postanowił równocześnie zorganizować pierwszą w Polsce konferencję naukową.

Odbędzie się ona na największej krakowskiej uczelni AGH i pod patronatem OSKP. Jej temat "Drewno – polskie OZE, czyli rozwój energetyki prosumenckiej opartej na technologiach czystego spalania" ma pomóc odrzucić błędne argumenty zwolenników zakazu spalania paliw stałych i zjednoczyć środowiska naukowe wokół tego tematu.

Na konferencję zostaną zaproszeni wybitni specjaliści z dziedziny prawa oraz wybitni naukowcy, polscy i zagraniczni, którzy będą poruszać tę tematykę. Ma ona pomóc wypracować uzasadnienie do ukształtowania rozwiązań prawnych mających wspierać zastosowanie drewna jako paliwa w energetyce rozproszonej, komfortu cieplnego w domach mieszkalnych ogrzewanych energią z drewna oraz możliwości finansowania projektów opartych na OZE.

W czasach, gdy wytwarzanie energii cieplnej z surowców konwencjonalnych – nieodnawialnych staje się z rok na rok coraz droższe i coraz bardziej uzależnia ich odbiorców, jest bardzo ważne by zainteresować się tematem wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii do tworzenia niezależnej i najtańszej energetyki rozproszonej, a zwłaszcza najbardziej dostępnego drewna – biomasy.

Wykorzystanie drewna – biomasy w małych urządzeniach w domach mieszkalnych może stać się nie tylko najtańszym, a zarazem bardzo wygodnym sposobem ogrzewania, ale może w przyszłości stanowić także przełożenie na znaczny udział w przyjętym limicie wykorzystania OZE w produkcji energii w naszym kraju, a także w Europie.

źródło i zdjęcia: Cebud s.c.

Firma powiązana:

Cebud s.c. Maria i Jacek Ręka

Telefon 12 637 36 23, 12 637 92 88, 660 611 169, 795 464 006
www.cebud.eu
cebud@cebud.eu, marketing@cebud.eu

Cebud s.c. Maria i Jacek Ręka