Aktualności

Przyspiesz budowę z nadprożami strunobetonowymi SBN firmy KONBET

11.02.2015

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, którym coraz bardziej zależy na minimalizowaniu czasu trwania budowy, stworzyliśmy nadproża strunobetonowe SBN, które cechują się łatwością montażu oraz wysoką funkcjonalnością. Można je stosować nie tylko jako elementy zamykające otwory okienne i drzwiowe w konstrukcji ścian, ale także w przesklepieniach otworów drzwiowych ścian działowych. Nadproża SBN eliminują konieczność wylewania lub dolewania belek co znacznie przyspiesza proces budowy.

Nadproża SBN są idealnym rozwiązaniem dla tych inwestorów, którym zależy nie tylko na czasie, ale także na minimalizowaniu kosztów budowy związanych z dozbrajaniem czy wylewaniem betonu (całościowy koszt nadproża z montażem może być nawet o 30% niższy w przypadku użycia nadproży SBN).

Szczególną uwagę należy zwrócić na nadproże SBN 72/180, które jest idealnym rozwiązaniem przy budowie ścian z silikatów o grubości 18cm. Jest to niemal naturalne dopełnienie budynku budowanego z prefabrykatów.

Nadproża strunobetonowe produkowane są z wysokiej klasy betonu C40/50 i zbrojone strunami  ze stali sprężającej o wytrzymałości na rozciąganie równej 2060 MPa, dzięki czemu mogą przenosić większe obciążenia niż, np. nadproża L-19. Nadproże SBN jak każdy element strunobetonowy charakteryzuje się odwrotną strzałką ugięcia w górę. Górna powierzchnia nadproży jest chropowata przez co uzyskujemy odpowiednią przyczepność z betonem wieńca. Każda deklarowana rozpiętość oferowana przez producenta posiada wszystkie certyfikaty dopuszczające produkt do sprzedaży i stosowania w budownictwie.

Rozwiązanie to występuje w trzech wariantach produktowych:

  • nadproża strunobetonowe SBN 72/120 – produkowane do długości 2,1m (na zamówienie do 3,3m)
  • nadproża strunobetonowe SBN 72/180 – produkowane do długości 2,4m
  • nadproża strunobetonowe SBN 100/120 – produkowane do długości 4,2m
  • nadproża strunobetonowe SBN 120/120 – produkowane na zamówienie do długości 4,2m

W ofercie również nadproża L-19

Nadproża prefabrykowane żelbetowe, typ L-19 produkowane są z kruszywa lekkiego, dzięki czemu są one lżejsze od tradycyjnych nadproży betonowych nawet o 30 %. Aby ujednolicić asortyment nadproży zaprojektowany został jeden typ belki nadprożowej dla danej długości otworu. Innymi słowy, nie ma podziału na nadproża drzwiowe, okienne oraz nie ma podziału na nadproża obciążone i nieobciążone stropami. Produkowane przez nas nadproża L-19 wykonywane są w długościach od 1,2-3,3 m.

Więcej informacji o konferencji - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Konbet

Przyspiesz budowę z nadprożami strunobetonowymi SBN firmy KONBET
Zobacz produkty: