Aktualności

Połączenie Plannja i Ruukki – nowa, bardziej efektywna obsługa klientów

09.02.2015

Należąca do SSAB marka Plannja oraz dywizja budowlana Ruukki połączyły się, tworząc nową dywizję – Ruukki Construction – obsługującą klientów z branży budowlanej. Dzięki połączeniu Plannja i Ruukki będzie to nowa, bardziej efektywna obsługa klientów indywidualnych i firm dekarskich.

Marko Somerma stojący na czele Ruukki ConstructionNowa, połączona spółka pozwoli nam oferować szerszą gamę produktów. Kolejną zaletę stanowi fakt, że bazując na naszej wiedzy, będziemy mogli rozwijać zarówno produkty, jak i usługi. Przyniesie to korzyść przede wszystkim naszym klientom - mówi Marko Somerma stojący na czele Ruukki Construction.

Kontynuacja dotychczasowej strategii

Fuzja Plannja i Ruukki nie ma bezpośrednich konsekwencji dla naszych usług i produktów. Będziemy kontynuować obsługę naszych klientów w taki sam sposób, jak dotychczas. Także osoby kontaktowe pozostają bez zmian, a umowy i zamówienia mają oczywiście nadal moc obowiązującą. Jak do tej pory, będziemy nadal rozwijać naszą współpracę i dążyć do zapewnienia wysokiej jakości usług.

Jednym z warunków Urzędu Ochrony Konkurencji Komisji Europejskiej dotyczących połączenia SSAB z Rautaruukki, było odsprzedanie przez SSAB firmy Plannja Oy w Finlandii. Oznacza to, że zakłady produkcyjne Plannja Oy w Joutseno oraz lokalne sklepy fabryczne i biura sprzedaży zostaną sprzedane osobom trzecim, a ich działalność prowadzona będzie przez nowych właścicieli. Działania związane z przygotowaniem do sprzedaży nie mają wpływu na działalność firmy. Zobowiązania Plannja Oy dotyczące sprzedaży, produkcji i dostaw będą kontynuowane zgodnie z obowiązującymi umowami.

Rozległe doświadczenie w branży dachowej

Do właścicieli domów i specjalistów z branży dekarskiej kierujemy naszą ofertę produktów dachowych marek Plannja i Ruukki, dostępnych za pośrednictwem tej samej rozległej profesjonalnej sieci dystrybucyjnej co dotychczas. Produkty dachowe i związane z nimi usługi dostępne są także w punktach obsługi Ruukki Express i Plannja.

Dachy i produkty dachowe produkowane są w 11 zakładach w Finlandii, Szwecji, Estonii, Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie.

Ruukki Construction to należąca do SSAB międzynarodowa dywizja oferująca klientom lokalną obsługę. Zatrudnia łącznie około 3500 pracowników, a jej centrala znajduje się w Helsinkach w Finlandii.

źródło i zdjęcia: Plannja i Ruukki

Firma powiązana:

Plannja

Telefon 46 858 16 00, 0 801 11 88 00
www.plannja.com.pl
info@plannja.com.pl

Plannja