Aktualności

Fontanny w ofercie Gordo Studio

10.02.2015

Kochamy fontanny z wielu powodów. Lubimy patrzeć na ruch wody, delektujemy się jej szumem. Niezwykła fontanna może być też prawdziwym dziełem sztuki, który nasz ogród uczyni bardziej luksusowym.

Możliwości jest wiele, tyle ile rodzajów fontann, a ich jest całe mnóstwo. Od klasycznych kamiennych posągów, po designerskie rzeźby lub minimalistyczne formy wprost z najpiękniejszych ogrodów świata. Wystarczy dopasować do charakteru otoczenia, by cieszyć się jego niepowtarzalnym charakterem.

Jako firma specjalizująca się w architekturze krajobrazu, oferujemy również dekoracje ogrodowe. Niewątpliwie są nimi fontanny. Budujemy fontanny zarówno w ogrodowych oczkach, jak i te wolnostojące.  Staw wyposażony w fontannę przestaje być statyczny i monotonny, a zamieszkująca go fauna zyskuje dodatkowe natlenianie.

Fontanny wolnostojące nie mają ograniczeń. Mogą mieć dowolną formę, wielkość i kształt. Realizujemy zarówno romantyczne wizje właścicieli ogrodów, jak i dostosowujemy się do najbardziej nowoczesnych trendów. Ogrodowa dekoracja może być minimalistyczna lub bardzo okazała. Może być też wykonana z różnych materiałów – od kamienia po stal. Fontanna wolnostojąca może być wkopana w kamieniste (żwirkowe) podłoże lub być zamocowana na specjalnym cokole, który można przenosić z miejsca na miejsce.

Fontanny nie tylko służą upiększaniu, działają również uspokajająco i relaksująco. Patrzenie na nie wycisza, a woda wypływająca z dysz fontanny nawilża powietrze wokół, poprawiając tym samym panujący mikroklimat.

Najnowszy trend - fontanny nowoczesne

Najpopularniejsze obecnie fontanny  to te najbardziej nowoczesne. Urzekają designerską formą i oferują najbardziej innowacyjne rozwiązania np. w  zastosowanych do ich budowy technologiach i materiałach (między innymi kamień i stal). Te dekoracje mogą mieć różny wygląd i wielkość. Dzięki temu, można je montować zarówno we wnętrzach, jak i na dużych terenach zielonych. Nie wymagają dostępu do źródła wody, wystarczy im jedynie zasilanie elektryczne.

Fontanny różnią się między sobą także  ilością dysz. Te wielodyszowe (może być ich nawet dziesięć) można programować na wiele sposobów, uzyskując za każdym razem inny efekt. Wrażenie potęgują elementy obrotowe oraz specjalne podświetlenia LED, które czynią fontannę źródłem światła. Nowoczesne fontanny mogą być również sterowane czasowo, więc właściciel nie musi za każdym razem pamiętać o ich wyłączeniu (np. na noc).

Gordo Studio oferuje budowę każdego rodzaju fontann. Dostosowujemy projekty do wymagań właścicieli i warunków panujących w otoczeniu fontanny. Dużą wagę przykładamy również do spójności stylistycznej fontanny np. z ogrodem czy okoliczną zabudową. Oferujemy również inne spektakularne formy wodnych dekoracji takie jak ściany wodne, kaskady czy wodotryski.

Gwarantujemy, że zbudowane przez nas dekoracje wodne  będą trwałe i łatwe w obsłudze. Wszystko dzięki sprawdzonym materiałom i urządzeniom, z których korzystamy przy budowie fontann.  Jeśli więc chcesz odmienić oblicze swojego ogrodu lub posiadłości i nadać im elegancki i niebanalny sznyt, a przy tym nie dokładać sobie dodatkowych zadań do wykonania, wodna dekoracja może okazać się tu najlepszym wyborem.

Więcej informacji na ten temat: http://www.gordostudio.com/fontanny.html

źródło i zdjęcie: Gordo Studio

Firma powiązana:

Gordo Studio

Telefon 22 610 17 22
www.gordostudio.com
biuro@gordostudio.com

Gordo Studio