Aktualności

Barlinek na targach energii odnawialnej w Austrii

15.03.2011

Barlinek - producent peletu drzewnego – na początku marca br. wziął udział w austriackich targach, poświęconych energii odnawialnej i energooszczędnemu budownictwu. W dniach 2-6 marca  br. w miejscowości Wels (Austria) marca  br. odbyły się targi  pod nazwą „Energiesparmesse Wels 2011”.

Targi mają od lat ugruntowaną pozycję na europejskim rynku imprez techniki grzewczej i oszczędności energii. Podczas tegorocznej edycji targów energii odnawialnej w  Austrii zgromadziło się około 900 wystawców i ponad 100 000 zwiedzających. „Energiesparmesse Wels 2011” odwiedzili kontrahenci  z  wielu europejskich krajów,  m.in. z Niemiec, Włoch, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowenii, Słowacji, Czech oraz Polski.

Stoisko Barlinka - polskiego lidera produkcji peletu drzewnego – cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród fachowców jak i odbiorców indywidualnych. Polska spółka dotąd  nie była obecna na austriackim rynku biopaliw.

Tegoroczne uczestnictwo Barlinka w targach energii odnawialnej w Austrii to realizacja strategii firmy, dotyczącej budowania pozycji ecopelletu oraz brykietu na austriackim rynku poprzez stworzenie kanałów dystrybucyjnych oraz promocji produktów. Spółka promowała podczas imprezy nie tylko  certyfikowany znakiem DINplus pelet 6 mm i 8 mm, ale również brykiet kominkowy (tzw. „EcoBriketts”) oraz ekologiczną podpałkę.

W ocenie Rafała Węcka, dyrektora ds. sprzedaży biopaliw z Barlinka obecność na targach to potwierdzenie, że firma chce na stałe zagościć na austriackim rynku oraz zapoczątkować dostępność produktów w całej Austrii. - Dynamicznie się rozwijamy, mamy wysokiej jakości produkty,  coraz szerszą ofertę i staramy się zaprezentować nasz potencjał zarówno dystrybutorom jak również odbiorcom indywidualnym – uważa Rafał Węcek.

Targi energii odnawialnej w Wels są nie tylko największą imprezą branży grzewczej i energii odnawialnej w Austrii, ale mają też unikalną formułę: producenci mają okazję zaprezentować swoje produkty nie tylko dystrybutorom czy szerokiej rzeszy firm z branży grzewczej, ale także odbiorcom ostatecznym.

Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 9 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka - warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego.

Sprzedaż podłóg prowadzona jest do ponad 50 krajów na 4 kontynentach. Grupa oprócz deski barlineckiej wytwarza także podłogi lite, certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz paliwa energetyczne: pelet drzewny i brykiet kominkowy.

Źródło: Barlinek S.A.

Więcej