Aktualności

16.02.2015 upływa termin zgłaszania prac do Brick Award informuje Wienerberger

04.02.2015

Jeszcze przez kilkanaście dni można zgłaszać prace do drugiej, polskiej edycji konkursu architektonicznego Brick Award. Nagroda zostanie przyznana najlepszym obiektom, zbudowanym z wykorzystaniem ceramicznych cegieł, dachówek lub klinkieru.

Dla architektów, którzy mają w swoim portfolio ceramiczne realizacje, powstałe po 1 stycznia 2013 roku, a nie zgłosili się jeszcze do Brick Award 2015, pozostało kilkanaście dni na wysłanie opracowania konkursowego (regulamin dostępny jest na www.brickaward.pl).

Nagroda przyznawana jest od 10 lat, w cyklu 2-letnim na skalę światową, a od 2013 roku również w ramach polskiej edycji. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest firma Wienerberger.

Konkurs wyróżnia prace tych architektów, którzy udowadniają, że ceramika idealnie wkomponowuje się nie tylko w tradycyjną, zabytkową architekturę, ale również w tę innowacyjną i nowoczesną.

Zwycięzców konkursu architektonicznego Brick Award poznamy już 10 marca, podczas gali rozdania nagród w Warszawie. Budynki o wyjątkowej, nieszablonowej architekturze, zostaną nagrodzone w pięciu kategoriach głównych:

  •     Dom jednorodzinny
  •     Budynek użyteczności publicznej
  •     Dom wielorodzinny (budownictwo wielomieszkaniowe)
  •     Renowacja/Adaptacja/Przebudowa/Rekonstrukcja
  •     Specjalne/niestandardowe zastosowanie

Dodatkowo, z myślą o ciekawych obiektach, które na razie pozostają tylko w formie projektu została stworzona szósta kategoria Projekt bez realizacji, w której po raz pierwszy będą przyznane dwie nagrody. Pierwsza z nich powędruje do architekta, który zgłosi projekt z wykorzystaniem ceramicznych  rozwiązań, a druga do studentki lub studenta, którzy mogą zgłaszać również projekty przygotowywane w ramach studiów. Dla adeptów architektury poza statuetką Brick Award do wygrania jest także 2-miesięczny, płatny staż w pracowni ARE stiasny/wacławek.

źródło i zdjęcie: Wienerberger Ceramika Budowlana