Aktualności

Urządzenia Kärcher uhonorowane nagrodami Red Dot Design 2014

30.01.2015

W prestiżowym konkursu Red Dot 2014, nagrody trafiły do firmy Alfred Kärcher GmbH. Nagrodę Red Dot:  "Best of the Best" otrzymały produkty Kärcher, myjka do okien WV 2 oraz linia pomp ciśnieniowych Home &Garden BP. Trzecia nagroda Red Dot: "Honourable mention" została przyznana linii uniwersalnych odkurzaczy MV.

Urządzenia Kärcher uhonorowane nagrodami Red Dot Design 2014Myjka do okien WV 2 to nowe urządzenie do mycia wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, które funkcjonuje niczym odkurzacz. Myjka zbiera brudną wodę nie pozostawiając żadnych plam ani smug. Doskonale usuwa m.in. tłuszcz, zabrudzenia atmosferyczne, kurz, a nawet osad z dymu papierosowego i pozwala na umycie do 75 m2 powierzchni, co odpowiada 25 oknom.

Urządzenia Kärcher uhonorowane nagrodami Red Dot Design 2014Wśród grona finalistów, które otrzymały nagrodę "Best of the Best" znalazła się również linia pomp ciśnieniowych BP, przeznaczona do wykorzystywania wody z alternatywnych źródeł (cystern, studni, naturalnych źródeł, zbiorników na deszczówkę) w domu i w ogrodzie. Urządzenia te mogą jednocześnie zasilać punkty odbioru w domu (pralka, WC) jak i w ogrodzie (podlewanie roślin). Automatycznie włączają się wraz z wystąpieniem zapotrzebowania na wodę, a następnie wyłączają - co gwarantuje pompom dłuższą żywotność i obniża koszty eksploatacji.

Urządzenia Kärcher uhonorowane nagrodami Red Dot Design 2014Wyróżnieniem została nagrodzona również nowa linia odkurzaczy uniwersalnych MV, która  doskonale sprawdza się w utrzymaniu czystości w domu i jego otoczeniu: podwórku, garażu czy warsztacie majsterkowicza. Odkurzacze niezawodnie zbierają suchy i wilgotny brud jak również wodę na co dzień, w sytuacjach awaryjnych (gdy wyleje pralka) albo podczas remontu. Nowe modele charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej w stosunku do generowanej siły ssącej.

Urządzenia Kärcher uhonorowane nagrodami Red Dot Design 2014Obecnie nagroda Red Dot Design, której początki sięgają roku 1955, jest największą na świecie i najbardziej prestiżową nagrodą w kategorii "design". Nagrody przyznaje się w indywidualnych kategoriach: "nagroda Red Dot: Produkt", "nagroda Red Dot: Komunikacja" oraz "nagroda Red Dot: Koncept". Przyznane wyróżnienia wpływają znacząco na światową rozpoznawalność innowacyjnych nagrodzonych rozwiązań.

Kärcher Sp. z o.o.
Stawowa 140
31-0346 Kraków

Biuro obsługi klienta:  +48 12 63 97 105 lub 801 811 234
Fax: +48 12 63 97 123

Email: karcher@karcher.pl

Więcej na www.karcher.pl

źródło i zdjęcia: Kärcher - linia domowa

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.