Aktualności

Polska Architektura 2010 - głosowanie rozpoczęte

09.03.2011

Z początkiem marca 2011 roku na stronach internetowych wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL ruszył plebiscyt na najciekawsze wydarzenia w polskiej architekturze minionego roku Plebiscyt Polska Architektura XXL rozgrywany jest w tym roku już po raz trzeci.

Polska Architektura 2010  - głosowanie rozpoczęte

Redakcja wortalu oraz zaproszeni eksperci wytypowali spośród zgłoszeń 54 najważniejsze obiekty i wydarzenia 2010 roku. Wybór jest naprawdę imponujący – w sumie o głosy walczyć będzie ponad pięćdziesięciu kandydatów w dziewięciu kategoriach.

Ilość propozycji w poszczególnych kategoriach jest zróżnicowana. Niektóre obiekty walczyć będą o głosy w kilku kategoriach. Są też takie, jak krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego czy hala sportowa w Bytomiu, które znalazły się w plebiscycie już po raz drugi. W roku ubiegłym były 'kandydatami w budowie', a do użytku oddane zostały w 2010 roku.

W zamierzeniu twórców wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL  projekt „Polska Architektura XXL” ma być próbą skatalogowania najważniejszych osiągnięć polskiej architektury każdego roku. Formularz głosowania i prezentacje kandydatów można znaleźć na dole strony głównej.  Głosowanie potrwa do 5 maja.

Źródło: KLAXON Communications

Więcej