Aktualności

Kamera termowizyjna świadkiem skuteczności maty termoizolacyjnej ALUFOX

28.01.2015

Fotografia domu w Monachium wykonana kamerą termowizyjną - dach jest zaizolowany 30 cm warstwą wełny mineralnej, został dodatkowo zaizolowany matą termoizolacyjną ALUFOX.

Dach, zaizolowany oprócz wełny - matą termoizolacyjną ma jednakową temperaturę, - nie jest widoczna żadna strata ciepła ani mostek termiczny, tylko w miejscu szybu wentylacyjnego i w otworze komina jest wyraźna różnica temperatur.

Dach nie nagrzewa się, bo ciepło nie przenika na zewnątrz!

Kamera termowizyjna świadkiem skuteczności maty termoizolacyjnej ALUFOXPo przedstawieniu tych informacji inwestor podjął decyzję o zabezpieczeniu matami termoizolacyjnymi ścian przed położeniem płyt gipsowo-kartonowych w kolejnych, nowo wykonywanych budynkach.

Poprawność wykonania izolacji poddasza na którym oprócz izolacji 25 cm z wełny mineralnej dodatkowo ułożono matę termoizolacyjną – w porównaniu z izolacją ścian - również 25 cm wełny, lecz już bez maty ALUFOX.

Dach nie nagrzewa się tak jak ściany. Ciepło nie "ucieka" dachem bo promieniowanie cieplne zostaje odbite z powrotem w kierunku źródła ciepła.

źródło i zdjęcie: ALUFOX

Firma powiązana:

ALUFOX Witold Symonajć

Telefon 504 062 736
www.alufox.pl
witold@alufox.pl

ALUFOX Witold Symonajć