Aktualności

20 – lecie firmy BOLIX

02.03.2011

Ponad 80 milionów metrów kwadratowych ocieplonych elewacji, blisko 100 innowacyjnych produktów w ofercie, 250 zatrudnionych pracowników i roczny obrót przekraczający 100 mln złotych. Firma Bolix obchodzi swoje 20-te urodziny. Bolix to producent materiałów budowlanych, specjalizujący się w wytwarzaniu systemów elewacyjnych.

Rocznie, przy użyciu klejów, tynków czy farb marki Bolix wykańczanych jest ok. 4,5 mln metrów kwadratowych elewacji. Z udziałem ok. 10% rynku, firma zajmuje czołowe miejsce w segmencie systemów dociepleń w Polsce.

Nasze ogromne doświadczenie w branży w widoczny sposób przekłada się na wysoką jakość produktów, które oferujemy klientom  W tym roku do naszej oferty wprowadzamy nowatorskie systemy ociepleń o zwiększonej udarności BOLIX HD oraz nowy program, Renowacje. Liftingowi poddaliśmy również nasze logo i unowocześniliśmy stronę internetową – mówi Maciej Korbasiewicz, Prezes Zarządu BOLIX S.A. 

Historia firmy sięga roku 1991. Wówczas powstała firma Erbak, produkująca pod marką Bolix. Właściciel firmy, Romuald Hałabuda rozpoczął produkcję tynków elewacyjnych i zapraw na potrzeby własnej firmy wykonawczej. Po 10 latach jednoosobowa firma stała się spółką z o.o., przyjmując nazwę Bolix. W 2005 roku przekształcił się w spółkę akcyjną. Dziś firma Bolix obchodzi swoje 20-te urodziny

Nieustanne dążenie do ulepszania i poprawiania jakości produktów oraz ciężka praca laborantów sprawiły, że w 2007 roku  TÜV Nord przyznał firmie Bolix Certyfikat ISO, który potwierdza wprowadzenie w firmie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem. W tym samym roku, oparte na styropianie, systemy ociepleń marki Bolix uzyskały także Europejską Aprobatę Techniczną (ETA).

Źródło: Bolix

Więcej

 

Firma powiązana:

Bolix

Telefon 33 475 0 600, 801 650 222
www.bolix.pl
marketing@bolix.pl

Bolix