Aktualności

Kronopol ma nowy plac surowca drzewnego

14.01.2015

Kronopol zwiększył swoje możliwości magazynowe drewna. Wszystko dzięki wybudowaniu nowego, utwardzonego placu składowania drewna o powierzchni 33 tys. m2. Wielkość ta, to prawie tyle, co pięć pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej.

Kronopol ma nowy plac surowca drzewnego

Budowa placu trwała od kwietnia do października 2014r., a do jej realizacji wykorzystano 12 000 ton kruszywa, które posłużyło do wykonania warstwy mrozoochronnej i podbudowy. Na tak przygotowanym podłożu ułożono podbudowę asfaltową i wykończono całość warstwą ścieralną. Ciekawostką jest fakt, że warstwa ta została wykonana w technologii Densiphalt, której używa się m.in. przy budowie płyt postojowych dla samolotów. Jej niewątpliwymi zaletami są bardzo dobra szczelność, wyjątkowa nośność oraz odporność na zużycie. Grubość wszystkich warstw konstrukcyjnych i Densiphaltu wyniosła łącznie 110 cm.

Podczas sześciomiesięcznych prac budowlanych zrealizowano również niezbędną infrastrukturę w postaci kanalizacji deszczowej, sieci hydrantowej i zbiornika retencyjnego o pojemności 2000 m3.

Całość prac w oparciu o najwyższe standardy budowlane, zrealizowała firma Skanska S.A. Poznań. Całkowity koszt budowy wyniósł 15,7 mln zł.

źródło i zdjęcie: Kronopol