Aktualności

Tytuł „EKO JAKOŚĆ ROKU 2010” dla Baltic Wood!

25.02.2011

Firma Baltic Wood otrzymała prestiżowy tytuł „EKO JAKOŚĆ ROKU 2010”. W piątej, jubileuszowej edycji Największego Ogólnopolskiego Programu Promocji Jakości "JAKOŚĆ ROKU 2010" producent trójwarstwowych podłóg drewnianych został doceniony za proekologiczną postawę.

W renomowanym konkursie „JAKOŚĆ ROKU 2010” firma Baltic Wood brała udział po raz pierwszy. Jury zwracało uwagę m.in. na wdrożone systemy jakości i pochodzenie surowca. Uwzględniali również standardy w misji przedsiębiorstwa oraz zaangażowanie w stałe podnoszenie jakości przez jego pracowników.

Jak podkreśla Katarzyna Szczepska, Kierownik działu Marketingu i PR w Baltic Wood:

Otrzymany tytuł „EKO JAKOŚĆ ROKU 2010” jest dla firmy bardzo ważnym wyróżnieniem i powodem do dumy. To dowód, który potwierdza skuteczność szeregu naszych działań na rzecz kompleksowej ochrony środowiska.

W trosce o przyrodę firma produkuje podłogę z drewna, które pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, w tym lasów certyfikowanych FSC (Forest Stewardship Council - Certyfikat Dobrej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu). Dodatkowo przedsiębiorstwo działa zgodnie z restrykcyjnymi wytycznymi normy ISO 14001.

Baltic Wood posiada świadectwo M1, które zapewnia, że oferowany przez nią produkt spełnia najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, licencjonowanego systemu łączenia desek – Baltic LOC – w montażu podłogi nie ma potrzeby użycia kleju. Ponadto przedsiębiorstwo stosuje też zaawansowaną politykę recyklingową.

Konkurs „JAKOŚĆ ROKU” powstał 4 lata temu. Pomysłodawcą i organizatorem jest katowicka agencja Public PR, wydawca Biznes Raportu, ukazującego się w Dzienniku Gazecie Prawnej, wspierana merytorycznie przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacja SA, najstarszą polską instytucję państwową zajmującą się kwestiami związanymi z jakością w Polsce (działa od 1958 roku).

Źródło: Baltic Wood 

Więcej

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood