Aktualności

Lekcje montażu akcesoriów dachowych z AKADEMIĄ SZKOLENIOWĄ EBM POLSKA

12.01.2015

Lekcja 1, Temat: Jak poprawnie zamontować komunikację dachową w systemie aluminiowym CREATON.

1. Montaż ławy kominiarskiej na połaci dachowej rozpoczynamy od dokładnego ustawienia aluminiowej dachówki podstawowej, służącej jako podparcie pod ławę czy stopień komunikacyjny. Następnie za pomocą 2 wkrętów znajdujących się w plastikowym woreczku pod dachówką systemową  przykręcamy podstawę do łaty, na której leżą pozostałe dachówki w rzędzie. Stosowanie dodatkowych elementów drewnianych nie jest konieczne.

Montaż ławy kominiarskiej na połaci dachowej rozpoczynamy od dokładnego ustawienia aluminiowej dachówki podstawowej

2. Mając do dyspozycji ławy komunikacyjne o długościach 800 mm oraz 460 mm montujemy drugą podstawę w odpowiedniej odległości w tym samym rzędzie. Odległość ta zależy także od wielkości poszczególnych modeli dachówek.

Mając do dyspozycji ławy komunikacyjne o długościach 800 mm oraz 460 mm montujemy drugą podstawę w odpowiedniej odległości w tym samym rzędzie

3. W następnej kolejności dopasowujemy ławę kominiarską do podstawy oraz przykręcamy nakrętkę będącą w komplecie - kluczem 13.

W następnej kolejności dopasowujemy ławę kominiarską do podstawy4. Każdą ławę systemową CREATON można dopasować do kąta nachylenia połaci dachowej. W  tym celu wykręcamy śruby z koła obrotowego oraz odpowiednio ustawiamy stopnicę. Ponownie w otworach po każdej stronie ławy umieszczamy śruby oraz dokręcamy nakrętkę używając klucza 13.

Każdą ławę systemową CREATON można dopasować do kąta nachylenia połaci dachowej

5. Każda ława w systemie aluminiowym jest dopasowana kolorystycznie do wybranego modelu i koloru dachówek połaciowych. Montaż jest możliwy już od 10 aż do 60 stopni nachylenia połaci dachowej i zajmuje doświadczonemu wykonawcy nie więcej niż 2 minuty.

Każda ława w systemie aluminiowym jest dopasowana kolorystycznie do wybranego modelu i koloru dachówek połaciowych

źródło i zdjęcia: EBM Polska

Firma powiązana:

CREATON Polska sp. z o.o.

Telefon 32 624 95 00
www.creaton.pl
biuro@creaton.pl

CREATON Polska sp. z o.o.