Aktualności

Sposób na nowoczesną kuchnię – blat Stal Hartowana firmy Pfleiderer

08.01.2015

Kuchnia to miejsce szczególne w naszym domu. Spędzamy w niej mnóstwo czasu, dlatego chcemy by była zarówno praktyczna, jak i estetyczna. Jednym z ważniejszych elementów wystroju kuchni jest blat kuchenny. To nie tylko miejsce, gdzie stawiamy sprzęty kuchenne, ale również istotny składnik wystroju wnętrza, który może stworzyć niepowtarzalny klimat.

Dzięki swojej stonowanej kolorystyce i nieregularnemu wzorowi dodaje kuchni ponadczasowego charakteru i dynamikiPołączenie surowej stylistyki z odwzorowaniem poddanej przemysłowej obróbce stali  to blat o nazwie Stal Hartowana - propozycja firmy Pfleiderer pasująca do kuchni w bardzo różnych stylach. Z inspiracji zarówno stylem loftów, jak i wnętrz eleganckich, czy minimalistycznych i eklektycznych powstał blat, który w zależności od aranżacji można umieścić w niemal każdej kuchni. Jego ponadczasowy wzór typu „used look”, który imituje surową powierzchnię hartowanej stali sprawia, że możemy go łączyć z drewnem, bielą, szarością, a nawet z zimnym, nieco przydymionym odcieniem koloru niebieskiego.

Blat Stal Hartowana świetnie komponuje się zarówno w nowoczesnych aranżacjach, w których kontrastuje z minimalistycznymi frontami szafek, a także w eleganckich wnętrzach, gdzie stanowi wyrazisty detal uzupełniający eklektyczną całość. Dzięki swojej stonowanej kolorystyce i nieregularnemu wzorowi dodaje kuchni ponadczasowego charakteru i dynamiki.

Blogerka urządzając kuchnię w swoim mieszkaniu blat Stal Hartowana, połączyła z frontami w dekorze Dziki Dąb TabacJedną z osób, które zachwyciła stylistyka tego blatu Pfleiderer jest Urszula Michalak, autorka bloga Interiors Design. Blogerka urządzając kuchnię w swoim mieszkaniu blat Stal Hartowana, połączyła z frontami w dekorze Dziki Dąb Tabac, naśladującym brązowe, naturalne w charakterze drewno dębu. Dzięki temu połączeniu powstała kuchnia industrialna z nutką rustykalnego staroświeckiego wdzięku.

Przy wyborze blatu  kierowałam się głównie szeroką i bardzo nowoczesną gamą dekorów. Jestem z mojego wyboru bardzo zadowolona. Laminowany blat w dość ciemniej kolorystyce sprawdził się w mojej kuchni znakomicie. Dodatkowo jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i nie ma na nim żadnych zarysowań ani uszkodzeń. Pół roku użytkowania przez 4 osobową rodzinę to wystarczający okres, aby potwierdzić jakość produktu – podkreśla Ula Michalak. Połączenie szarości, niebieskiego i ciepłego brązu sprawiło, że niewielkie wnętrze nabrało delikatności i dynamiki, którą tak trudno uzyskać aranżując małą przestrzeń.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer