Aktualności

Drutex uzyskał patent na okna dachowe

23.02.2011

DRUTEX S.A - europejski producent okien i drzwi uzyskał patent z Urzędu Patentowego w Austrii na wykonywanie okien dachowych z PVC. Kilkuletnie badania i analizy działu badań i rozwoju oraz zespołu technologów firmy DRUTEX przy współpracy z austriackimi konstruktorami, doprowadziły do opracowania autorskiego rozwiązania systemu okien dachowych z PVC.

Założenie patentu na okna dachowe obejmuje produkcję okien opartą o własne profile oraz nowatorskie rozwiązania w samej konstrukcji okna oraz jego funkcjonalności. Innowacyjna koncepcja stanowi milowy krok firmy na drodze do rozwoju oraz poszerzania kompleksowości swojej oferty.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku przez urząd patentowy w Wiedniu i uznanie innowacyjności rozwiązania ogłoszone zostało jeszcze w 2010 roku. Dzięki patentowi na okna dachowe DRUTEX ma możliwość rozpoczęcia działań w kolejnej dziedzinie stolarki, a mianowicie okien dachowych, a co za tym idzie realizacji kolejnych etapów związanych z budową infrastruktury dla rozpoczęcia produkcji okien dachowych, pomagających doświetlić poddasze.

Uzyskanie patentu na wykonanie okien dachowych z PVC jest dla nas kolejnym wyzwaniem i wierzę, że dzięki bogatej ofercie okien osiągniemy ponadprzeciętne korzyści rynkowe ze zwiększonego zainteresowania konsumentów tymi produktami. Zdobyty przez nas patent stanowi to rezultat wielu godzin poświęconych opracowaniu innowacyjnych technologii, których wynikiem mają być nowoczesne okna.” – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A

"Opracowane w pełni nowoczesne rozwiązanie umożliwia nam wkroczenie w nową dziedzinę stolarki  okiennej, a mianowicie okna dachowe. Innowacyjność patentu związana przede wszystkim z jego designem i funkcjonalnością z pewnością odpowiada wysokim wyzwaniom współczesnego rynku" - mówi  Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Źródło: DRUTEX S.A.

Więcej

 

 

Firma powiązana:

DRUTEX S.A.

Telefon 59 822 91 01
www.drutex.eu
drutex@drutex.com.pl

DRUTEX S.A.