Aktualności

Montaż kolektorów według firmy Kospel

23.12.2014

Firma Kospel oferuje specjalnie skonstruowane zestawy montażowe, które należy dobrać w zależności od planowanego miejsca montażu.

Ustawienie kolektorów
Niezwykle istotne dla uzyskania jak najwyższej efektywności pracy instalacji solarnej jest właściwe ustawienie kolektorów – najlepiej w kierunku południowym, nachylone pod kątem 30°-50°.

Dopuszczalne jest odchylenie w zakresie od 45° na zachód do 40° na wschód, które nie powoduje istotnego spadku nasłonecznienia kolektora, co widać na wykresie. Przyjmuje się, że dla całorocznej pracy instalacji kąt nachylenia kolektorów wynosi 45°. Latem lepsze nasłonecznienie można uzyskać przy kącie zbliżonym do 30° a zimą do 60°. Jednak, jak widać, ustawienie kolektorów pod kątem w przedziale 30°-50° nie powoduje istotnego spadku nasłonecznienia.

Miejsce montażu kolektorów
Firma Kospel oferuje specjalnie skonstruowane zestawy montażowe, które należy dobrać w zależności od planowanego miejsca montażu i rodzaju zestawu kolektorów słonecznych. Specjalnie skonstruowane zestawy montażowe wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium zapewniają szybki i pewny montaż na dachach o różnych kątach nachylenia. Zestawy należy dobierać odpowiednio do rodzaju dachu oraz do ilości i rodzaju kolektorów.

czytaj więcej

źródło i zdjęcie: KOSPEL

Montaż kolektorów według firmy Kospel

Firma powiązana:

Kospel

Telefon 94 346 38 08, 94 346 04 32, 801 011 225
www.kospel.pl
info@kospel.pl

Kospel
Zobacz produkty: