Aktualności

Prawidłowe ocieplenie budynków i obecność Prawdziwego Styropianu Fabryki Styropianu ARBET w 2014 roku

22.12.2014

Wg danych Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, którego członkiem jest m.in. Fabryka Styropianu ARBET, prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych budynku pozwala zmniejszyć koszty jego ogrzewania nawet o 50%. Spośród wielu metod ocieplania ścian zewnętrznych budynków, w Polsce największą popularność zyskał system ETICS.

Wg spostrzeżeń specjalistów z Fabryki Styropianu ARBET, inwestorzy są przekonani co do tego, że ocieplenie budynków jest dziś niezbędnym standardem. 2014 rok udowodnił, że zarówno w małych, jak i dużych inwestycjach sięga się po elementy systemów ociepleń od sprawdzonych, uznanych producentów, takich jak członkowie SSO. FS ARBET w 2014 roku mogła poszczycić się obecnością na wielu budowach. Przykłady?

Gryf Developer to szczeciński inwestor w branży nieruchomości, realizujący swoje inwestycje od 2003 roku, w formie małych osiedli mieszkaniowych, przytulnych i cichych. Teraz deweloper realizuje projekt innego typu: Storrady Park Offices. Tym razem to nie osiedle mieszkaniowe, a potężny obiekt biurowy w śródmieściu Szczecina.

Projekt składa się z trzech budynków, przeznaczonych dla biznesu i celów mieszkalnych. W realizacji tego typu dobra izolacja styropianem ma dla użytkowników budynku szczególne znaczenie. Inwestor zdecydował, że przy budowie zostanie użyty Prawdziwy Styropian z ARBETu. Izolacje wykonywane są przy użyciu płyt Fasada Expert oraz XPS. Do tej pory użyto około 350 m3 styropianu XPS oraz około 100 m3 Fasada Expert.

Pod koniec roku dobiegła też końca inwestycja starostwa powiatowego w Oławie - docieplenie miejscowego internatu zespołu szkół ponadgimnazjalnych. Materiały FS ARBET zostały dostarczone dzięki współpracy z firmą BUDUS - Wrocław, wykonawcą jest firma KOMTECH. Efekt ucieszył i inwestora i użytkowników, czyli uczniów mieszkających w internacie.

W 2014 roku kilkakroć ARBETowi zaufała policja. Dla producenta styropianu oznacza to, że jego produkty chronią policjantów - np. w komendzie policji w Mierzynie pod Szczecinem, gdzie docieplenia zostały wykonane styropianem Fasada GRAFIT. Inwestora przekonał do wybrania Grafitu stały współpracownik ARBETu, firma 3W, oddział Szczecin. Wykonawca: Comparpol II. Styropian ARBETu użyto również w komisariat policji we Wrocławiu przy ul. Połubińskiego. Tam przez elewację, o powierzchni około 2 tysięcy m2, do momentu docieplenia wdzierało się zimno i wilgoć. Wykonawca, który na stałe współpracuje z ARBETem, zdecydował się zastosować do izolacji ścian w komisariacie płyty jednego ze styropianów fasadowych ARBETu.

Docieplano Prawdziwym Styropianem też m.in. osiedle domków jednorodzinnych (Kiełczów, dostawa Szostak Kiełczów, użyte płyty ARBET Fasada), wiekowe budynki mieszkalne (Ostrów Wielkopolski, płyty na tę budowę dostarczyła hurtownia Feniks), a także użyto ich przy budowie pierwszego w Polanicy Zdroju pięciogwiazdkowego hotelu Irena Eris (tu na elewację zastosowano styropian EPS70-040, natomiast na posadzki EPS100 (odmiana EPS 037 dach/podłoga, dostawca Budinpol).

źródło i zdjęcia:  Fabryka Styropianu ARBET

Firma powiązana:

Arbet

Telefon 94 342 20 76 (79)
www.arbet.pl
sekretariat@arbet.pl

Arbet