Aktualności

II Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup.

21.02.2011

Słowacy, Polacy i Francuzi okazali się najlepszymi zawodnikami II Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup. Organizatorem zawodów była firma FAKRO. Na stokach Jaworzyny Krynickiej, zmierzyło się blisko 40-stu narciarzy amatorów z siedmiu krajów Europy, przedstawicieli środowiska dekarzy zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD.

II Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup - to szlachetna rywalizacja i doskonała zabawa - zgodnie przyznawali zawodnicy ze Słowacji, Czech, Francji, Węgier, Rumunii, Anglii i Polski. - FAKRO po raz kolejny spisało się na medal.

Organizator mistrzostw, firma FAKRO znana jest z propagowania sportów zimowych. W kalendarzu cyklicznych, branżowych wydarzeń kojarzących się z polską firmą stałe miejsce mają Narciarskie Mistrzostwa Branży Budowlanej. Sam prezes FAKRO, Ryszard Florek, jest zapalonym narciarzem. To on stał się pomysłodawcą  dekarskich zmagań na stoku narciarskim. Prezes IFD Piet Jacobs przyznaje:

- Nie od razu uwierzyliśmy, że to się może udać. Ale przecież Ryszard Florek znany jest w naszym środowisko z tego, że im trudniejsze wyzwanie, tym bardziej jest zdeterminowany, żeby mu sprostać. Poza tym jego zapał i optymizm są po prostu zaraźliwe. Dzisiaj po zakończeniu drugiej już  edycji mistrzostw po raz kolejny możemy podziwiać profesjonalizm organizatorów.

Pochwał gospodarzom mistrzostw nie szczędził także Gordon Pennrose Senior President IFD

- Firma FAKRO zaprezentowała pełen perfekcjonizm pod każdym względem. Sam co prawda nie startowałem w mistrzostwach, ale za to gorąco kibicowałem reprezentantom mojego kraju. To była  wspaniała sportowa rywalizacja. Moje serce jak zwykle podbiła gościnność polskich gospodarzy.

Sam Ryszard Florek podkreśla, że narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji  fachowców z branży dekarskiej.

- To także forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze światową branżą dekarską. Przy okazji mistrzostw nasza firma gościła przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, którym towarzyszyła grupa dziennikarzy z prasy branżowej z Węgier, Słowacji,  Francji i Polski. 

W programie wizyty nie mogło zabraknąć zwiedzania zakładu. Zagraniczni goście nowosądeckiego przedsiębiorstwa nie kryli wrażenia, jakie zrobił na nich proces produkcji okien dachowych z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a także prezentacja najnowszych produktów w technice 3D.

Źródło: FAKRO

Więcej