Aktualności

Zbiornik OSO HOT WATER w ofercie firmy Drawar objęty jest 10-cio letnią gwarancją

17.12.2014

Drawar Centrum Ciepłej Wody jest głównym przedstawicielem na Polskę norweskiej firmy OSO HOTWATER. Firma OSO HOTWATER od ponad 80 lat jest największym skandynawskim producentem pojemnościowych podgrzewaczy wody wykonanych ze stali nierdzewnej i miedzi. Podgrzewacze OSO produkowane są w poj. 5-300 l (do użytku domowego) oraz w poj. 300-10.000 l (przemysłowe).

Surowy norweski klimat wymusił stosowanie najlepszych jakościowo i jednocześnie najbardziej ekonomicznych rozwiązań.

Produkty OSO dostępne są jako:

 • pośrednie podgrzewacze przeznaczone do współpracy z kotłem c.o. spalającym dowolne paliwo
 • bezpośrednie podgrzewacze elektryczne o zasilaniu jedno- lub trójfazowym
 • łączące obie powyższe opcje.

W podgrzewaczach OSO nie stosuje się już anody ochronnej. Zbiornik wewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej fabrycznie zabezpieczony - specjalną opatentowaną przez OSO - warstwą ochronną, która chroni zbiornik przed działaniem chloru i innych związków chemicznych występujących w wodzie. Dzięki wyeliminowaniu anody, użytkownik nie ponosi kosztów związanych z przeglądem i wymianą anody. Zbiornik OSO HOT WATER w ofercie firmy Drawar objęty jest 10-cio letnią gwarancją.

Bardzo istotnym elementem podgrzewacza wody OSO, mającym duży wpływ na wysoką efektywność urządzenia jest jego bogaty osprzęt.

 • Termostatyczny zawór mieszalny UNITERM (tylko produkty OSO posiadają w wyposażeniu fabrycznym taki zawór). Urządzenie to spełnia zadanie zaworu zwrotnego, odcinającego i wyrównującego ciśnienie. Jego głównym zadaniem jest mieszanie wody podgrzanej wewnątrz zbiornika z wodą zimną do temperatury ustawionej zgodnie z preferencjami użytkownika. Zwiększa to komfort użytkowania ciepłej wody, zapobiega poparzeniom i ma olbrzymi wpływ na obniżenie kosztów uzyskania potrzebnej ilości wody.
 • Zbiornik ze stali nierdzewnej i specjalna technologia spawania. Dzięki specjalnej technologii spawania bez użycia elektrod spawalniczych, w zbiorniku nie występują zgrubienia szwów spawalniczych. Zbiorniki OSO są absolutnie niewrażliwe na wahania ciśnienia. Wielokrotne napełnianie i opróżnianie nie powoduje zużycia powierzchni wewnętrznej zbiornika.
 • W przypadku podgrzewaczy wyposażonych w wężownicę, wykonana jest ona ze stali nierdzewnej.
 • Termostat - pozwala na ustawienie temperatury wody wewnątrz zbiornika. Termostat wyposażony jest w bezpiecznik termiczny "Reset", który odcina zasilanie w przypadku ewentualnego przegrzania wody.
 • Zawór bezpieczeństwa temparaturowo-ciśnieniowy - tylko w urządzeniach OSO występuje on w wersji temperaturowo-ciśnieniowej.
 • Element grzejny - w zależności od potrzeb użytkownika elementem grzejnym może być wężownica od 0,6 do 18 m² (wydajność 90/70 °C: 20 - 360 kW) lub grzałka elektryczna o mocy od 2 do 200 kW (w urządzeniach przemysłowych) i zasilaniu jedno- i trójfazowym. Grzałki wykonane są ze stopu chromowo-niklowo-molibdenowego, co zdecydowanie
  wpływa na wydłużenie ich żywotności.
 • Rurka doprowadzająca wodę ze stali nierdzewnej. Izolacja z pianki poliuretanowej o wysokiej gęstości redukująca do minimum straty ciepła. Dzięki niej nasi klienci określają podgrzewacze OSO mianem "termosu". Wkręcane nóżki lub zawiesie ze stali nierdzewnej.
 • Trzeba podkreślić, że tylko podgrzewacze OSO HOTWATER posiadają tak bogaty osprzęt pozwalający na najwyższy a zarazem ekonomiczny komfort użytkowania ciepłej wody. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji i zastosowaniu najlepszych z możliwych materiałów wybór podgrzewacza OSO to inwestycja, która na długie lata rozwiąże problem ciepłej wody.

 Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: DRAWAR

Firma powiązana:

Drawar

Telefon 22 841 41 22, 601 22 47 86
www.osohotwater.eu
oso@drawar.com.pl, osohotwater@gmail.com

Drawar