Aktualności

HD Surface – renomowana marka już dostępna w Polsce w sieci salonów Kopp

11.12.2014

Powłoki cementowo-polimerowe HD Surface włoskiej firmy Chimica Italia to produkt, który od dawna jest znany i chętnie stosowany przez architektów i projektantów wnętrz. Teraz dzięki wprowadzeniu go na polski rynek przez firmę Kopp będą mogli wykorzystywać jego wyjątkowe walory również wszyscy ci, którzy kreują wnętrza mieszkalne i publiczne w Polsce.

Powłoki HD Surface to rodzina produktów wykończeniowych, które pozwalają nadać różnym powierzchniom wygląd i fakturę betonu„Dom jest jak człowiek, a jego powierzchnie są jak skóra.” – to zdanie Mario Praza zainspirowało twórców Chimica Italia do stworzenia swoich wyjątkowych betonowych kreacji. Powłoki HD Surface to rodzina produktów wykończeniowych, które pozwalają nadać różnym powierzchniom wygląd i fakturę betonu. Można je stosować na ścianach, podłogach, sufitach, meblach, przedmiotach dekoracyjnych, we wnętrzach, a nawet na zewnątrz.

Świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku wykańczania nowych wnętrz, jak i remontowania już istniejących. Są ciekawą, nowoczesną alternatywą dla innych pokryć ścian i podłóg, a w przeciwieństwie do zwykłego betonu nie wymagają „uruchomienia” skomplikowanego technicznie, czasochłonnego, kosztownego i uciążliwego procesu budowlanego. Dostępne są w trzech wersjach, które dzięki zróżnicowanym właściwościom pozwalają na bardzo szerokie wykorzystanie tego wykończeniowego produktu.

Są ciekawą, nowoczesną alternatywą dla innych pokryć ścian i podłógO zaletach powłok HD najlepiej można przekonać się podziwiając wnętrza stworzone przy ich wykorzystaniu – a jest co podziwiać, gdyż produkty Chimica Italia szybko zwróciły zainteresowanie cenionych na świecie architektów i projektantów wnętrz. Zaha Hadid w mediolańskim showroomie marki odzieżowej Stuart Weitzman wymyśliła typowe dla jej stylu, organiczne, rozrzeźbione formy, płynnie przechodzące jedna w drugą. Ten efekt pomogła podkreślić nałożona bezspoinowo powłoka HD Surface.

Jedną z zalet powłok HD Surface jest możliwość stosowania ich w miejscach o podwyższonej wilgotności: w łazienkach, saunach, w pomieszczeniach z basenami. Ten walor został w pełni wykorzystany w hotelu Lido Palace Riva nad jeziorem Garda we włoskich Dolomitach. Ten ekskluzywny ośrodek spa został odnowiony pod nadzorem architekta Alberto Cechetto, a większość ścian i elementów wyposażenia zyskała wykończenie właśnie w postaci powłok HD Surface.

Jedną z zalet powłok HD Surface jest możliwość stosowania ich w miejscach o podwyższonej wilgotności: w łazienkachWłoski architekt Attilio Terragani projektując Peck Wood Milano Halls – luksusowe delikatesy urządzone na podobieństwo dawnych hal targowych - chciał nadać wnętrzu surowy, ale nowoczesny charakter, zgodny z prostą, geometryczną bryłą budynku. Betonowy „total look” wnętrza musiał być także funkcjonalny – ściany i podłogi w miejscu odwiedzanym przez tysiące klientów miały być łatwe do utrzymania w czystości i estetyczne. HD Surface spełniło te wymagania.

Marc Krusin, dyrektor artystyczny designerskiej marki meblowej Knoll, wybrał powłoki HD Surface jako materiał wykończeniowy do jej mediolańskiego showroomu. Docenił je zarówno za praktyczność, jak i za szeroką paletę kolorystyczną – w tym wyrafinowanym wnętrzu znajdziemy kilka z liczącej 38 kolorów palety barwnej HD Surface.
Podobnie stało się w poczekalniach sieci kolejowej Italo, zaprojektowanych przez cenionego architekta Stefano Boeri. Kolorystyka i charakter HD Surface pozwoliły na podkreślenie futurystycznego, ale zarazem gościnnego charakteru poczekalni tej ekspresowej włoskiej kolei oraz na dopasowanie wnętrza do brandingu marki Italo.

Powłoki cementowo-polimerowe są dostępne w Polsce za pośrednictwem sieci salonów polskiego dystrybutora, firmy Kopp. Katarzyna Wątor, dyrektor ds. marketingu Kopp podkreśla, że o jego wprowadzeniu do oferty zadecydowała zarówno renoma włoskiej marki, jak i charakter jej produktów. „Powłoki HD Surface dają ogromne pole do popisu architektom i projektantom wnętrz. To produkt uniwersalny, innowacyjny i pozwalający na osiągnięcie ciekawych rozwiązań estetycznych – nie tylko w industrialnym stylu.

źródło i zdjęcie: Kopp

Firma powiązana:

Kopp

Telefon 12 269 80 35
www.podlogi-kopp.pl
info@podlogi-kopp.pl

Kopp