Aktualności

Proekologiczny aspekt urządzania hotelowych łazienek przedstawia Kaldewei

11.12.2014

W ostatnim czasie strategia zrównoważonego rozwoju  stała się ważnym tematem również dla przedstawicieli branży hotelarskiej, ponieważ proekologiczne zaangażowanie hotelowych sieci pozytywnie wpływa na sposób ich postrzegania przez klientów.

Proekologiczny aspekt urządzania hotelowych łazienek przedstawia Kaldewei

Zwiększona świadomość ekologiczna gości powoduje, że dla inwestorów oraz osób zarządzających hotelami  ekonomicznie uzasadnione staje się instalowanie wytrzymałych, charakteryzujących się długim okresem użytkowania i podlegających pełnemu procesowi recyklingu elementów wyposażenia. Dlatego przy ich wyborze do hotelowych łazienek warto sięgnąć po sprawdzoną jakość produktów ze stali emaliowanej  Kaldewei o grubości 3,5  mm. Wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe Kaldewei wyróżniają się ponadczasowym, minimalistycznym wzornictwem oraz doskonałym bilansem ekologicznym. Ponadto spełniają wysokie międzynarodowe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa. 

Korzystny bilans energetyczny nie tylko pozytywnie  wpływa na wizerunek i reputację hotelu, ale ma znaczący wpływ na zwiększenie wartości inwestycji. Do uznanych systemów zajmujących się oceną i certyfikacją zrównoważonych obiektów budowlanych należą min.: niemiecki system DGNB stworzony przez Niemieckie Towarzystwo ds. Zrównoważonego Budownictwa czy amerykański system LEED autorstwa U.S. Green Building Councils (USGBC). Aby uzyskać certyfikat dla swoich projektów architekci oraz projektanci powinni sięgać po takie elementy wyposażenia wnętrz, które w procesie certyfikacji uzyskały pozytywną ocenę notyfikowanej jednostki certyfikującej.

Wskazaniem do tego są Deklaracje EPD (Proekologiczne Deklaracje Produktowe), wydawane przez niezależne instytuty badawcze. Taka deklaracja wydawana jest na podstawie kompleksowej oceny uwzględniającej wpływ na środowisko podczas całego cyklu „życia" produktu np. konkretnego modelu wanny lub brodzika.

LEED & Co: Kaldewei spełnia międzynarodowe standardy

Firma Kaldewei w roku 2009 jako pierwszy europejski producent wyposażenia łazienek otrzymała dla swoich produktów wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm taką deklarację zgodności na podstawie normy ISO 14025. Deklaracja ta została zaktualizowana w roku 2014, i oparta dodatkowo o europejską normę EN 15804. Ze względu na zaktualizowaną wersję systemu LEED wzrosło międzynarodowe znaczenie deklaracji EPD. Aktualna wersja systemu LEED v4 jest pierwszą, która przyznaje punkty na podstawie deklaracji EPD. Warto zauważyć, że Kaldewei jako jedna z trzech firm uzyskała certyfikat UL przyznawany przez IBU. Stanowi to dodatkową korzyść dla inwestorów na rynku obiektów hotelowych, ponieważ dzięki amerykańskim standardom certyfikat EPD dla produktów ze stali emaliowanej jest zaliczany do warunków certyfikacji zgodnie z LEED v4.

Wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm charakteryzują się bardzo korzystnym bilansem ekologicznym. Podczas codziennej eksploatacji zachwycają wysoką jakością, wyjątkową wytrzymałością oraz łatwą pielęgnacją. Na pozbawionej porów, idealnie gładkiej powierzchni stali emaliowanej nie powstają żadne uszkodzenia i zarysowania,  w których mogłyby osadzać się cząsteczki mydła, pleśń, czy bakterie.

Pielęgnacja emalii jest łatwa i nie wymaga stosowania agresywnych, często szkodliwych dla środowiska, preparatów. Czyszczenie produktów ze stali emaliowanej zajmuje personelowi sprzątającemu znacznie mniej czasu, niż pielęgnacja elementów wyposażenia wykonanego z innego rodzaju materiałów. Możliwość redukcji kosztów sprzątania stanowi dla hotelu ważny czynnik ekonomiczny. Ze względu na niskie koszty pielęgnacji instalowanie powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, zamiast tradycyjnych akrylowych brodzików, może przyczynić się do długoterminowej optymalizacji kosztów w branży hotelarskiej. Wyjątkową jakość produktów ze stali emaliowanej Kaldewei podkreśla udzielając na wszystkie modele wanien i brodzików 30-letniej gwarancji.  

Stal emaliowana Kaldewei o grubości 3,5 mm: nowoczesność i tradycja 

Proekologiczna filozofia firmy Kaldewei oparta jest na wykorzystywaniu do produkcji wanien, brodzików oraz powierzchni prysznicowych tylko naturalnych materiałów, które po zakończeniu okresu eksploatacyjnego, mogą być w 100% ponownie przetworzone. Należy podkreślić, że stal używana przez firmę Kaldewei aż w 20% pochodzi z recyklingu. Już od ponad 90 lat rodzinna firma z Ahlen stosuje proekologiczne technologie i wspiera rozwiązania i systemy przyjazne dla środowiska naturalnego. Wszystkie modele Kaldewei powstają w siedzibie firmy w Niemczech.

Taka daleko posunięta centralizacja umożliwia integrację procesów produkcyjnych, redukcję kosztów transportu oraz efektywniejsze planowanie. Optymalizacja oraz dobra organizacja produkcji stwarzają warunki do rezygnacji z wielokrotnego przepakowywania produktów i korzystnie wpływają na usprawnienie procesów logistycznych.

"Strategia zrównoważonego rozwoju odnosi się nie tylko do produktów Kaldewei. Jest to standardowa praktyka działania naszej firmy również w szerszym aspekcie. Stworzyliśmy w firmie wewnętrzne standardy dotyczące efektywności energetycznej" - wyjaśnia Arndt Papenfuß Dyrektor ds. Marketingu oraz Zarządzania Produktem Kaldewei. Dodaje również, że "jako członek Niemieckiego Towarzystwa Zrównoważonego Budownictwa oraz  U.S. Green Building Councils chcemy aktywnie wpływać na wzrost proekologicznej świadomości w branży hotelarskiej". Dlatego nie powinno dziwić, że Kaldewei we współpracy z IBU zaangażował się w proces włączenia i uznania Deklaracji Produktowych EPD w ramach certyfikacji LEED.

Firma Kaldewei jest idealnym partnerem dla inwestorów oraz osób zarządzających z branży hotelarskiej, które dużą wagę przywiązują do wyboru  proekologicznych rozwiązań oraz wysoko cenią strategię zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Filozofia producenta z Ahlen oparta jest na trosce o środowisko i ochronę zasobów naturalnych. Wysoka jakość produktów Kaldewei oraz ich wyjątkowa wytrzymałość gwarantują inwestorom długi okres eksploatacji oraz korzystny Life-Cycle-Costing (stosunek ceny produktu do długości okresu jego użytkowania).  Biorąc pod uwagę aspekt ekologiczny oraz finansowy, wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe Kaldewei wykonane z wysokiej jakości  stali emaliowanej o grubości 3,5 mm mogą w dłuższej perspektywie w znaczący sposób wpłynąć na korzystne pozycjonowanie obiektu hotelowego na rynku i przyczynić się do optymalizacji kosztów.

1 – Wanna Ellipso Duo Oval z obudową Zdjęcie: KaldeweiW ostatnim czasie strategia zrównoważonego rozwoju  stała się ważnym tematem również dla przedstawicieli branży hotelarskiej. Dlatego już na etapie projektowania inwestorzy oraz kadra zarządzająca obiektami hotelowymi zwracają uwagę na efektywność energetyczną planowanych rozwiązań oraz stosują technologie i materiały zapewniające maksymalną ochronę zasobów naturalnych. Stopień trwałości hotelowej inwestycji pomagają ocenić międzynarodowe systemy certyfikacji. Specjalna lista kryteriów opracowana przez Niemieckie Towarzystwo Zrównoważonego Budownictwa (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen) uwzględnia między innymi szacunkową długość użytkowania danego obiektu. Dlatego ważnym argumentem podczas procesu certyfikacji może stać się 30 – letni okres gwarancyjny przewidziany dla produktów Kaldewei.

2 – Wanna Asymmetric Duo z kolekcji "Meisterstück" Zdjęcie: KaldeweiGładka, pozbawiona porów powierzchnia stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5mm umożliwia szybkie i bezproblemowe czyszczenie, bez konieczności stosowania drogich, agresywnych i często szkodliwych dla środowiska naturalnego  środków pielęgnacyjnych, co z kolei pomaga chronić  budżet hotelu i stanowi dodatkową korzyść w aspekcie ekologicznym. Łatwa pielęgnacja elementów wyposażenia pomaga ponadto znacznie skrócić czas potrzebny na czyszczenie hotelowej łazienki. Dzięki rozwiązaniu polegającemu na zastosowaniu w wieloosobowych wannach płaszczyzn podparcia pleców po obu stronach, przy każdej kąpieli możemy oszczędzić ok.15 l wody.

3  Powierzchnia prysznicowa  Conoflat Zdjęcie: KaldeweiW porównaniu z innymi materiałami takimi jak np. akryl sanitarny, stal emaliowana Kaldewei o grubości 3,5 mm charakteryzuje się znacznie lepszym bilansem ekologicznym. Ten wyjątkowy materiał powstaje wyłącznie z surowców pochodzenia naturalnego, dlatego wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe Kaldewei po zakończeniu okresu eksploatacyjnego mogą zostać w 100% poddane procesowi recyklingu.

4 – Lobby hotelu Milano Scala Zdjęcie: Hotel Milano Scala

Zlokalizowany w zabytkowej XIX- wiecznej kamienicy ekskluzywny, butikowy hotel Milano Scala -  to pierwszy w Europie obiekt hotelowy o neutralnej emisji.  Jak przystało na hotel znajdujący się w stolicy mody i designu obiekt zachwyca luksusowym wystrojem. Projektanci wnętrz zdecydowali się na zastosowanie elementów wyposażenia wykonanych ze szlachetnych materiałów, gwarantujących długi okres użytkowania. W  łazienkach goście znajdą komfortowe wanny oraz powierzchnie prysznicowe z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, które idealnie wpisują się w proekologiczną filozofię zrównoważonego rozwoju tego wyjątkowego miejsca.

5 – Łazienka w hotelu Milano Scala Zdjęcie: Hotel Milano ScalaKomfortowe wanny oraz emaliowane powierzchnie prysznicowe Kaldewei idealnie odpowiadają estetycznej oraz proekologicznej koncepcji twórców luksusowego 4-gwiazdkowego hotelu Milano Scala.

6 – Hotel Scandic Hamburg Emporio Zdjęcie: Scandic Hamburg EmporioHotel Scandic Hamburg Emporio jest drugim na terenie Niemiec hotelem skandynawskiej marki, która  na całym świecie znana jest jako prekursor proekologicznego myślenia i zrównoważonego rozwoju w branży hotelarskiej.

7 – Łazienka w hotelu Scandic Hamburg Emporio Zdjęcie: Scandic Hamburg EmporioOd momentu otwarcia we wrześniu 2012 roku hotel Scandic Hamburg Emporio oferuje swoim gościom możliwość odpoczynku i relaksu w niezwykle komfortowych wnętrzach. Wśród wielu eleganckich elementów wyposażenia na szczególną uwagę zasługują komfortowe wanny firmy Kaldewei, wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, które po zakończeniu okresu eksploatacyjnego mogą być poddane całkowitemu procesowi recyklingu. Na rynku obiektów hotelowych Scandic Hamburg Emporio postrzegany jest jako prekursor proekologicznego myślenia i zrównoważonego rozwoju.

źródło i zdjęcia: KALDEWEI

Firma powiązana:

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.

Telefon 22 720 16 03
www.kaldewei.pl
poczta@kaldewei.pl

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.