Aktualności

Środki czyszczące Kärcher do użytku domowego

11.12.2014

Od ponad 30 lat Kärcher dba o to, by produkowane środki czyszczące były przyjazne dla środowiska i ulegały biodegradacji. Chemia Kärcher jest doskonale dopasowana do urządzeń, z którymi powinna być stosowana. Gwarantuje to wyjątkowe rezultaty czyszczenia oraz bezpieczeństwo samych urządzeń.

Środki czyszczące Kärcher do użytku domowego

Środki czyszczące Kärcher do użytku domowegoKärcher opracował nową formułę preparatów czyszczących – 3 w 1 w uniwersalnych butelkach, które zastąpią dotychczasowe opakowania Plug ‘n’ Clean. Nowa formuła preparatów doskonale sprawdzi się także w urządzeniach wyposażonych w wężyk do zasysania chemii bądź we wbudowany zbiornik.

Dzięki nowej formule 3 w 1 preparaty Kärcher czyszczą jeszcze skuteczniej dodatkowo pielęgnując i konserwując powierzchnie. Nowością mającą ułatwić klientom rozeznanie w bogatej ofercie środków czyszczących jest zastosowanie kodu kolorów (preparatom jednego rodzaju przyporządkowano jeden kolor): preparatom uniwersalnym - żółty, preparatom do czyszczenia pojazdów - niebieski, do kamienia - biały, do drewna - brązowy, a do tworzyw sztucznych - pomarańczowy.

Wśród przydatnych środków czyszczących stosowanych w zestawie z urządzeniem wysokociśnieniowym są preparaty np. do czyszczenia kamienia (formuła 3 w 1 ), które nie tylko doskonale czyszczą wszelkie powierzchnie kamienne, ale także zabezpieczają je przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych tworząc ochronną powłokę oraz zapobiegając narastaniu alg i mchu.

Środki czyszczące Kärcher do użytku domowegoDoskonale sprawdzają się w czyszczeniu kamiennych tarasów, ścian i ogrodzeń skutecznie usuwając mech, zanieczyszczenia emisyjne, zaschnięte błoto oraz inne uporczywe zabrudzenia. Na uwagę zasługują również preparat do czyszczenia wszelkiego rodzaju pojazdów (formuła 3 w 1), który skutecznie usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia takie jak osady z soli, tłuste plamy, zaschnięte błoto czy zanieczyszczenia emisyjne. Dodatkowo preparat znacznie przyspiesza proces schnięcia, (dzięki czemu lakier nie wymaga czasochłonnego polerowania irchą) i pozostawia na umytej powierzchni piękny połysk.

Wśród preparatów znajdujących zastosowanie w procesie czyszczenia pojazdów do stosowania ręcznego znajdują się również preparat do czyszczenia felg z zabrudzeń ulicznych, osadów z soli, preparat do usuwania owadów z lakierowanych powierzchni, osłon chłodnicy, szyb, lusterek czy elementów tworzywa sztucznego, żel do mycia szyb, luster czy innych powierzchni szkliwionych. Przy zastosowaniu lancy pianowej,  do pielęgnacji pojazdów użyć można również tzw. ultra piany, preparatu o ulepszonej formule aktywnie rozpuszczającej zabrudzenia emisyjne, oleiste, pył i zabrudzenia pochodzenia organicznego np. z łodzi, oraz wosk do pielęgnacji podwozia, który zapewnia skuteczna ochronę przed zabrudzeniami ulicznym, sola i korozją.

Wśród innych preparatów czyszczących Kärcher możemy wyróżnić preparat do czyszczenia drewna (formuła 3 w 1), który skutecznie usuwa brud, pielęgnuje i chroni powierzchnie drewniane. Preparat ten zabezpiecza drewno przed skutkami promieniowania UV spowalniając tym samym proces jego starzenia się (ciemnienia), a dzięki formule pielęgnacyjnej pozostaje ono idealnie gładkie. Środek nadaje się do wszelkiego rodzaju powierzchni drewnianych.

Środek ten może być aplikowany ręcznie bądź przy pomocy urządzenia wysokociśnieniowego. Środkiem o podobnym działaniu tylko że do czyszczenia plastiku, jest preparat o formule 3 w 1, który usuwa brud, chroni tworzywo sztuczne i jego kolor, zabezpieczając np. plastik przed skutkami  promieniami UV zapobiegając jego żółknięciu. Nadaje się on do wszelkiego rodzaju powierzchni z tworzyw sztucznych: ram okiennych, mebli ogrodowych i innych.

Firma Kärcher w swojej ofercie ma również uniwersalny preparat czyszczący eco!ogic dla konsumentów dbających szczególnie o środowisko. Nowy uniwersalny środek czyszczący eco!ogic w ekologicznym zielonym opakowaniu nadaje się do mycia wszystkich wodoodpornych powierzchni wokół domu oraz pojazdów (rowerów, samochodów, motocykli).

Preparat zawiera wyłącznie tensydy naturalnego pochodzenia pochodzące z odnawialnych źródeł, a głównym surowcem (96%)stosowanym do produkcji zielonych butelek jest trzcina cukrowa (opakowanie nie zawiera substancji ropopochodnych).

Więcej na www.karcher.pl

źródło i zdjęcia: Kärcher - linia domowa

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.