Aktualności

Wentylacja sterowana zapotrzebowaniem

11.12.2014

Podgrzanie każdego metra sześciennego powietrza w okresie grzewczym wiąże się z kosztami energetycznymi i środowiskowymi. Jedynym rozwiązaniem ograniczającym ilość podgrzewanego powietrza jest dostosowanie intensywności wentylacji do zmieniających się potrzeb.

Wentylacja sterowana zapotrzebowaniem firmy Aereco najlepszym sposobem na oszczędność energii przy zachowaniu optymalnej jakości powietrza

Idea wentylacji sterowanej zapotrzebowaniem opiera się na dostarczeniu wymaganej ilości powietrza do pomieszczeń w zależności od chwilowego zapotrzebowania. W takim systemie największe oszczędności energetyczne występują w okresach w których zapotrzebowanie na powietrze jest niemalże zerowe, czyli w czasie gdy pomieszczenia nie są użytkowane.

Dla określenia wskaźnika decydującego o intensywności wymiany powietrza, wykorzystuje się emisję zanieczyszczeń związanych z metabolizmem człowieka oraz procesami użytkowania pomieszczeń.

Taki system w pełni automatycznie optymalizuje zużycie energii oraz jakość powietrza wewnętrznego, a poza zwiększeniem komfortu użytkowników wpływa korzystnie na pracę całej instalacji wentylacyjnej. Każdy system HIGRO Aereco oparty jest na tej zasadzie wentylacji.

Zalety wentylacji sterowanej zapotrzebowaniem na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Aereco Wentylacja