Aktualności

POLBRUK S.A. ponownie wyróżniony Diamentem Forbesa!

10.02.2011

Firma POLBRUK S.A. – ogólnopolski producent kostki brukowej już po raz kolejny został  wyróżniony w rankingu Diamenty Forbesa 2011, na liście przedsiębiorstw osiągających przychody ze sprzedaży przekraczające 250 mln złotych. Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowej, jak i wartość ich majątku.

Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

Wywiadownia gospodarcza Dun & Bradstreet Polska zgromadziła dane o podmiotach, które złożyły w terminie raporty do KRS w 2009 roku. Na tej podstawie powstała baza firm, którym został przyznany rating wiarygodności: są one rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA), mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami, wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2005–2008.

To prestiżowe wyróżnienie jest dla nas niezwykle cenne, gdyż udowadnia, że strategia rozwoju naszej firmy jest zgodna z oczekiwaniami rynku. Jesteśmy dumni, ponieważ zdobyliśmy tak wysoką pozycję w okresie, kiedy sytuacja gospodarcza nie ułatwia firmom umacniania ich pozycji. Tegoroczny wynik wskazuje, że POLBRUK doskonale wykorzystuje szanse rynkowe i dysponuje potencjałem, gwarantującym zrównoważony wzrost w przyszłości.

Źródło: FlyPR 

Więcej