Aktualności

Tartak Stefan wykonuje elewacje z różnych gatunków drewna krajowego i egzotycznego

05.12.2014

TARTAK STEFAN wykonuje elewacje drewniane z gatunków krajowych i egzotycznych. Deska elewacyjna może być wykonana z drewna cedr kanadyjski jak również z drewna po obróbce termicznej czyli sosny-thermo, świerku-thermo i jesionu-thermo. Produkowane fasady drewniane są niezwykłą dekoracją budynku, które zarazem są bardzo trwałe.

Tartak Stefan wykonuje elewacje z różnych gatunków drewna krajowego i egzotycznegoTartak Stefan wykonuje elewacje z różnych gatunków drewna krajowego i egzotycznego

Również podłogi drewniane, których producentem jest TARTAK STEFAN są mocne i odporne więc co kilka lat można jej pokrywać na nowo lakierem lub olejem oraz cyklinować. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o tarasy drewniane, które są odporne na działanie grzybów i wilgoci. Przy budowie tarasów wykorzystywana jest deska tarasowa, z drewna dębowego, sosnowego, bukowego oraz jesionu po obróbce termicznej.

Technologia oparta jest na procesie całkowicie przyjaznym dla środowiska. Nie stosuje się żadnych środków chemicznych a produkty lotne powstające w wyniku procesu ulegają spaleniu. Powstający w wyniku modyfikacji termicznej produkt jest całkowicie bezpieczny dla środowiska, nie następuje uwalnianie żadnych szkodliwych substancji, nie dochodzi do wypłukiwania i przedostawania się do gleby trujących związków tak jak to ma miejsce przy chemicznej impregnacji drewna.

Produkty z thermo-drewna nadają się bez problemów do recyklingu a spalenie nie powoduje wprowadzenia do atmosfery zanieczyszczeń i nie zwiększa efektu cieplarnianego.

Powstające w tym procesie zmodyfikowane drewno z powodzeniem może zastąpić gatunki egzotyczne co przyczynia się do ochrony lasów tropikalnej, z których drewno nie zawsze pozyskiwane jest w sposób odpowiadający prawidłowej gospodarce leśnej.

źródło i zdjęcia: Tartak „STEFAN” Sp. J. P. Cieślak, J. Cieślak

Firma powiązana:

Tartak STEFAN

Telefon 65 537 00 15, 609 801 191
www.thermo-drewno.pl, www.tartakstefan.pl
biuro@tartakstefan.pl

Tartak STEFAN