Aktualności

NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów

04.12.2014

NSG Group - producent szkła marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji - został wyróżniony w rankingu największych firm województwa świętokrzyskiego "Złota Setka", zajmując m.in. drugie miejsce wśród największych pracodawców regionu i trzecie wśród największych firm z branży produkcji budowlanej. Zestawienie wyróżnia przedsiębiorstwa osiągające najlepsze wyniki finansowe i przyczyniające się do rozwoju świętokrzyskiej gospodarki.

NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantówNSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów

Ranking "Złota Setka" to wykaz stu największych firm województwa świętokrzyskiego, publikowany corocznie przez gazetę codzienną Echo Dnia. Główne kryterium zestawienia stanowią przychody netto świętokrzyskich przedsiębiorstw, a także zysk i liczba zatrudnionych w minionym roku. NSG Group, właściciel Spółek Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland z siedzibą w Sandomierzu, znalazł się w pierwszej dziesiątce największych firm województwa, zajmując szóste miejsce pod względem przychodów.

Jednocześnie NSG Group w Polsce zajął drugie miejsce w zestawieniu największych pracodawców (z łączna liczbą pracowników 2930 w 2013 roku), drugie wśród największych firm z branży metalowej i trzecie wśród największych firm z branży produkcji budowlanej. Należące do NSG Group spółki z Sandomierza uplasowały się na czwartej pozycji wśród największych firm produkcyjnych w regionie świętokrzyskim.

Wysokie miejsca w rankingu są dla nas wyróżnieniem i potwierdzeniem stabilnej pozycji rynkowej, wynikającej z wysokiej efektywności procesów produkcyjnych, konkurencyjności pod względem kosztów, a także z dostępu do wypracowanych technologii i procesów organizacyjnych całego NSG Group - powiedział Ryszard Jania, Country Manager NSG Group w Polsce. Wpływ na wysoką pozycję w zestawieniu ma także duża aktywność inwestycyjna, przekładająca się na wzrost zatrudnienia i przyczyniająca się do rozwoju gospodarczego regionu.

Ostatni rok to czas dużych inwestycji NSG Group w Polsce, będących odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na wyspecjalizowane produkty tej marki. Do największych należy uruchomienie fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie. Obecnie rozpoczęła się rozbudowa zakładu, w wyniku której powstanie 300 nowych miejsc pracy. Kolejne inwestycje, takie jak montaż nowych linii w zakładzie w Skierniewicach czy tegoroczne utworzenie nowego oddziału Pilkington IGP Oddział w Ostrołęce, to szanse na dalszy rozwój na rynku krajowym i zagranicą, przekładające się na wysoką pozycję NSG Group w regionie.

Opublikowana po raz siódmy "Złota Setka" oparta jest na wynikach finansowych za 2013 rok. Dane do rankingu mają charakter obiektywny i pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego oraz z ankiet nadsyłanych przez firmy.

Gala "Złotej Setki" odbyła się 29 listopada 2014 r. w Kielcach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl

źródło i zdjęcia: Pilkington

Firma powiązana:

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Telefon 22 548 75 00
www.pilkington.pl

Pilkington IGP Sp. z o.o.