Aktualności

System climowool 032 - przełomowy krok w izolacji dachów skośnych

01.12.2014

Zakup lub budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Przed jej podjęciem dokładnie sprawdzamy oferty, analizujemy koszty eksploatacji, porównujemy alternatywne rozwiązania. Nawet jeśli rachunki za utrzymanie domu nie zaprzątają nam jeszcze głowy warto już teraz podjąć decyzję, które pomogą je obniżyć w przyszłości. Warto zadbać o właściwą izolacje budynku.

System climowool 032 - przełomowy krok w izolacji dachów skośnych

System climowool 032 - przełomowy krok w izolacji dachów skośnychZbyt wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to w szczególności poddaszy, przez wielu traktowanych po "macoszemu", a przez które może uciekać nawet do 40% ciepła.

Jeśli więc chcemy ograniczyć straty ciepła w naszym domu, a tym samym zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku nie zapominajmy o odpowiedniej izolacji poddaszy. Dzięki odpowiedniej grubości, poprawnie dobranej i starannie ułożonej warstwie termoizolacji, ciepłe powietrze nie będzie uciekać z ogrzewanych pomieszczeń, a latem nie będą one zbyt nagrzane.

Z myślą o izolacji dachów skośnych stworzony został system izolacji climowool 032. Składa się on z:

  •     izolacji międzykrokwiowej (mata climowool KF3 032)
  •     izolacji podkrokwiowej (mata climowool DF3 032).

Mata KF3 032 to obecnie najcieplejsza wełna na polskim rynku. Posiada najlepszy w kraju współczynnik przewodzenia ciepła ΛD = 0,032 W/mK.  Dodatkowo, dzięki innowacyjnej technologii, (specjalnie zaburzonemu układowi włókien) montaż mat nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań.

System climowool 032 - przełomowy krok w izolacji dachów skośnychMaty climowool KF3 032 pomiędzy krokwiami układa się wyłącznie na lekki wcisk co minimalizuje nakłady pracy związane z jego montażem.

Mata climowool DF3 032 przeznaczona jest do wykonywania drugiej warstwy izolacji w poprzek krokwi (izolacja podkrokwiowa). Izolacja podkrokwiowa eliminuje mostki termiczne wzdłuż krokwi oraz poprawia odporność ogniową drewnianej więźby dachowej.

Doskonałe parametry izolacyjności termicznej produktu (współczynnik przewodzenia ciepła ΛD również 0,032 W/mK) powodują, że przy niewielkiej grubości dodatkowej warstwy istotnie poprawiamy izolacyjność cieplną dachu skośnego.

Najwyższe parametry izolacyjności termicznej systemu climowool 032 umożliwiają skuteczniejszą ochronę cieplną budynku przy zastosowaniu tej samej grubości materiału izolacyjnego co produkt standardowy.

Co to w praktyce oznacza?

Przy izolacji dachu o grubości 250 mm zastosowanie systemu climowool 032 o lambdzie = 0,032 W/mK jest o 60% skuteczniejsze w porównaniu z zastosowaniem produktu izolacyjnego o lambdzie 0,042 W/mK.

Na uwagę zasługuje również niski ciężar właściwy wełny szklanej climowoolpozwalający uniknąć nadmiernego obciążenia konstrukcji budynku oraz jej sprężystość – gwarantująca dokładne wypełnienie izolowanych przestrzeni.

System climowool 032 gwarantuje najwyższy standard ochrony cieplnej budynku. Ze względu na swoje unikalne cechy jest on szczególnie zalecany do dachów skośnych.

Mineralna wełna szklana climowool to produkt najwyższej jakości. Dzięki nowoczesnym procesom wytwarzania charakteryzuje się najlepszymi właściwościami izolacyjnymi i mechanicznymi. Zastosowanie najnowszych technologii oraz ścisła kontrola nad procesem produkcji – od surowca po gotowy produkt gwarantuje iż każda partia produkcji spełnia najwyższe standardy jakości.

Zastosuj ten system i oszczędzaj aż do 60% energii!

źródło i zdjecia: climowool sp. z o.o.

Firma powiązana:

climowool sp. z o.o.

Telefon 68 323 99 42-44
www.climowool.pl
biuro@climowool.pl, dok@climowool.pl

climowool sp. z o.o.