Aktualności

Ogrzewanie kanałowe REGULUS®-system CANAL w nowo otwartym Domu Kultury Koszutka filia DĄB w Katowicach

27.11.2014

Projekt Miejskiego Domu Kultury Koszutka filia Dąb charakteryzują bardzo duże przeszklenia, sprawiające wrażenie, że budynek jest „otwarty”. Wrażenie to nieodparcie nasuwa się zwłaszcza przy wejściu głównym. W przestronnym holu ułożono dokładnie taki sam klinkier jak na skwerze przed budynkiem. 

system ogrzewania kanałowego bielsko-bialskiej firmy REGULUS®-systemNiebagatelną rolę w takiej koncepcji architektonicznej odgrywa system ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL - jego zadaniem jest nie tylko ogrzewanie, zastosowane rozwiązanie nie może dekomponować przestrzeni, a harmonijnie się w nią wpisać, dodatkowo istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny. Zadania te z powodzeniem wypełnia

To najlepsza metodą ogrzewania obiektów o dużych przeszkleniach. Jest to ogrzewanie liniowe, umieszczone bezpośrednio u podstawy przeszkleń, na całej ich długości, cechujące się szerokim zakresem mocy, dużą dynamiką grzania czyli małą bezwładnością cieplną. W obiekcie zastosowano kilka różnych typów ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL, w zależności od przeznaczenia konkretnego wnętrza dobrano system o odpowiedniej mocy grzewczej. Dzięki wysokiej odporności na korozję materiałów z jakich zbudowany jest wymiennik kanałowy - miedź i aluminium - można mieć pewność, że jest to inwestycja na lata.

Kanał grzewczy przykryto kontrastowym w stosunku do posadzki podestem aluminiowym malowanym na kolor czarny współgrającym z czarnymi profilami przeszkleń.

źródło i zdjęcia: REGULUS®-system

Firma powiązana:

REGULUS - system

Telefon 33 496 99 99, 33 815 10 25
www.regulus.com.pl
regulus@regulus.com.pl

REGULUS - system