Aktualności

Innowacyjne rozwiązania stropowe firmy Konbet Poznań na Konferencji TiSNOB 2014

26.11.2014

W dniach 19-21 listopada 2014 roku w Poznaniu odbyła się IV Krajowa i II Międzynarodowa Konferencja Naukowa, która poświęcona była istotnej tematyce jaką jest "Trwałość i Skuteczność Napraw Obiektów Budowlanych". Organizatorami konferencji były m.in. Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej oraz Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jednym ze sponsorów wydarzenia była firma KONBET POZNAŃ.

Prezes firmy KONBET, Pan Artur Kisiołek wygłosił krótką prezentację na temat "Innowacyjnych systemów stropowych". Na konferencji pojawiło się wielu specjalistów, którzy wygłosili swoje referaty przed licznie zgromadzoną widownią, również studencką. Dobrą atmosferę i klimat sprzyjający przeprowadzeniu konferencji zapewniła znakomita lokalizacja jaką była restauracja Brovaria na poznańskim Starym Rynku. Następna konferencja odbędzie się za dwa lata.

Innowacyjne rozwiązania stropowe firmy Konbet Poznań na Konferencji TiSNOB 2014

Kształtki wieńcowe

Oferowane przez KONBET POZNAŃ kształtki wieńcowe są pierwszym w Polsce kompletnym system elementów szalunkowych (kształtek) wieńca opuszczonego. W jego skład wchodzą elementy umożliwiające jednostronne i dwustronne opieranie stropów zarówno na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych (typ L lub C).

Nowym produktem w ofercie jest kształtka U - szalunek ułatwiający wykonanie wieńca na ścianie zewnętrznej w sąsiedztwie otworu (np. na klatkę schodową). Możliwe jest także zastosowania kształtki U jako szalunku dla wieńca wykonywanego pod murłat - obejrzyj przykład zastosowania.

Na szczególną uwagę zasługuje Kształtka wieńcowa TERMOBET, która jest uzupełnieniem rodziny produktów TERIVA TERMO SYSTEM. Dzięki innowacyjnemu połączeniu dwóch materiałów styropianu i betonu kształtka wieńcowa TERMOBET pozwala na bezpośrednią izolację termiczną wieńca, poprawiając izolacyjność termiczną o 441,43%. Uzupełnieniem systemu są kształtki, do formowania narożników zewnętrznych i wewnętrznych.

Korzyści:

• Eliminują prace związane z deskowaniem
• Zwiększają poziom bezpieczeństwa na budowie
• Zapewniają równomierny rozkład obciążeń.
• Poprawiają estetykę wykonania wieńca
• Ułatwiają i przyśpieszają prace budowlane

źródło i zdjęcia: Konbet

Innowacyjne rozwiązania stropowe firmy Konbet Poznań na Konferencji TiSNOB 2014
Zobacz produkty: