Aktualności

BECT - zintegrowana pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej oferuje Sofath

26.11.2014

Nowością w ofercie Sofath jest kompaktowa powietrzna pompa ciepła do c.w.u. - BECT. Występuje ona w trzech wersjach: 200l, 270l lub 270l z wężownicą  do współpracy z kotłem lub układem solarnym.

BECT - zintegrowana pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej (powietrze/woda) oferuje Sofath

Głównymi elementami urządzenia są:

Wyjątkowo wydajny układ termodynamiczny (pompa ciepła), który odzyskuje energię cieplną zgromadzoną w powietrzu i oddaje do podgrzewanej wody użytkowej. Powietrze może być pobierane z zewnątrz ( w przypadku zainstalowania pompy w pomieszczeniu technicznym pobiera powietrze kanałem, przez ścianę budynku) lub z wewnątrz budynku (z pomieszczenia nieogrzewanego - piwnica, garaż). 

Zasobnik c.w.u. o pojemności 200l lub 270l  z wymiennikiem nawiniętym na zewnątrz zbiornika co zabezpiecza przez osadzaniem się kamienia w wymienniku gwarantując tym samym wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie.

Automatyki sterującej, którą można powiesić w dowolnym miejscu domu, pozwalającą na przyjazne dla użytkownika sterownie procesem podgrzewu c.w.u. uwzględniającym optymalizację ponoszonych kosztów. 

Pompa i wymiennik umieszczone pod wspólną obudową zapewniają wystarczającą ilość wody dla przeciętnego domu jednorodzinnego, a dodatkowe wyposażenie zasobnika (grzałka elektryczna o mocy 2,4 kW) gwarantuje  poprzez inteligentne zarządzanie wsparcie w sytuacjach niestandardowych.

Dodatkowo od stycznia 2015 dostępna będzie nowa wersja pompy ciepła do c.w.u., BECT współpracująca w systemem wentylacyjnym budynku. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo niskie koszty wytwarzania ciepłej wody oraz odpowiedni klimat w pomieszczeniach.

źródło i zdjęcie: SOFATH

Firma powiązana:

Sofath

Telefon 71 345 00 77
www.sofath.pl
biuro.sofath@dedietrich.pl

Sofath