Aktualności

Gotowa masa szpachlowa EKO-MAS

19.11.2014

Najwyższej jakości masa szpachlowa stosowana do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych z wykorzystaniem taśmy zbrojącej, wykańczania (wygładzania) powierzchni ściennych, sufitów oraz uzupełniania ubytków wewnątrz pomieszczeń.

Po nałożeniu na powierzchnię i całkowitym wyschnięciu uzyskuje kolor śnieżnobiały. Odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do różnego rodzaju podłoży (tynki cementowe, cementowo-wapienne, płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe, beton oraz beton komórkowy, drewno, metal, powierzchnie malowane).

Do wyprodukowania zamiast gipsu użyto naturalnej mączki dolomitowej, dzięki czemu masa jest bardzo elastyczna (duża odporność na pęknięcia), idealnie biała, łatwa w rozprowadzaniu i formowaniu. Warto dodać, że jej mikronowa struktura pozwala na uzyskanie idealnej gładzi. EKO-MAS należy przechowywać w temperaturze dodatniej. Podłoże powinno być zwarte, czyste, wolne od kurzu, brudu, olejów i tłuszczu. Warstwy luźne i zwietrzałe powinny być usunięte. Tak przygotowaną powierzchnię należy zagruntować emulsją gruntującą EKO-GRUNT.

Z jednego kilograma możemy wykonać około 1 m2 przy nakładaniu warstwy od 1 mm. Czas schnięcia waha się od 2-24 godzin w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Należy szlifować drobnoziarnistym papierem ściernym lub siateczką (po całkowitym wyschnięciu masy). EKO-MAS stanowi doskonałą warstwę pod tapetowanie i malowanie wszystkimi rodzajami farb emulsyjnych i akrylowych.

Dostępne opakowania: 1,5 kg, 4 kg, 8 kg, 18 kg, 28 kg, 35 kg.  

źródło i zdjęcie: EKO-MAS

Firma powiązana:

Ekomas AlwerChem

Telefon 12 653 41 42
www.ekomas.pl
biuro@ekomas.pl

Ekomas AlwerChem