Aktualności

Osłony w miejscu do pracy oferuje firma Anwis

18.11.2014

Przesłony pionowe - żaluzje (vertikale) i zasłony panelowe - kojarzą się jednoznacznie z wystrojem biur. Tymczasem możliwości ich zastosowania jest wiele. Coraz częściej wykorzystuje się je w domowych biurach. Niezależnie od powodów pracy w domu, gabinet powinien być tak urządzony, aby sprzyjał wykonywaniu zawodowych obowiązków i nie kolidował z życiem prywatnym.

Najlepiej jest, gdy można przeznaczyć na jego urządzenie jedno wybrane pomieszczenie w domu. Oddzielone od reszty będzie chronić przed domowym rozgardiaszem i sprzyjać pracy w pełnym wymiarze godzin. Oprócz wygodnego biurka, z dużym blatem i sporą liczbą szuflad, równie ważne jest to, aby pokój przeznaczony na gabinet był dobrze doświetlony. W takim zaciszu praca będzie znacznie bardziej komfortowa, jeśli okna zostaną przesłonięte zasłonami panelowymi, które zastąpią firany i zasłony.

Osłony w miejscu do pracy oferuje firma Anwis

Osłony w miejscu do pracy oferuje firma AnwisSkładają się one z dwóch podstawowych elementów: szyny prowadzącej z 2-5 torami i trzech lub pięciu pionowych ruchomych pasów tkaninowych podczepionych do szyny. W zależności od liczby torów, typu zsuwania, a także rodzaju sterowania szynę można konfigurować w różny sposób. Dowolność łączenia wzorów i kolorów oraz możliwość zamiany paneli miejscami sprawia, że mogą stać się atrakcyjnym akcentem. Zakupienie kilku rodzajów pasów i ich wymiana jest łatwym sposobem na uzyskanie nowej aranżacji wnętrza.

Gdy nie ma opcji przeznaczenia na gabinet jednego pomieszczenia, przestrzeń do pracy można wydzielić, na przykład z pokoju dziennego lub kuchni. Wprowadzenie innej kolorystyki pozwoli jedynie wyznaczać granice stref. Aby domowe biuro nie przeszkadzało innym domownikom, można wyodrębnić je przez zamontowanie zasłon panelowych. Jeśli takie miejsce ma nietypowy kształt, można przesłonić je vertikalami skośnymi.

Do gabinetów, przychodni i szpitali

Osłony w miejscu do pracy oferuje firma AnwisW zdecydowanej większości vertikale i zasłony panelowe wykorzystuje się do przesłaniania dużych, przeszklonych powierzchni. Nierzadko wielkoformatowe okna, a nawet ściany ze szkła znajdują się w szpitalach i przychodniach. Wykończenie i wyposażenie pomieszczeń w tych obiektach musi spełniać surowe wymagania higieniczne, a także bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Dotyczy to również stosowanych osłon przeciwsłonecznych. Użyte do ich wykonania tkaniny muszą być łatwe do utrzymania w czystości, odporne na stosowane środki dezynfekcyjne, myjące oraz plamy po środkach chemicznych i organicznych. Wykonanie przesłon pionowych z materiałów o takich właściwościach jest również konieczne w urządzonych w domach gabinetach lekarskich, fryzjerskich, kosmetycznych i odnowy biologicznej.

W ofercie firmy ANWIS znajdują się tkaniny wykonane z surowców spełniających najwyższe wymagania (potwierdzają to certyfikaty OEKO-TEX), nie zawierają szkodliwych substancji i mają różne właściwości. Spośród nich te przeznaczone do szpitali i przychodni przede wszystkim są trudno zapalne oraz odporne na wilgoć i pleśń. Potwierdzają to atesty na niepalność oraz higieniczne.

Stopień przezroczystości (transparentności) tych tkanin nietrudno dopasować do funkcji pomieszczenia. W zwykłych gabinetach lekarskich wystarczy, jeśli będą one ograniczać przenikanie promieni słonecznych.

Osłony w miejscu do pracy oferuje firma AnwisW gabinetach specjalistów (między innymi okulistycznych) oraz pomieszczeń diagnostycznych i zabiegowych, które wyposażone są w specjalistyczną aparaturę (na przykład aparat USG, RTG) potrzebne będą tkaniny całkowicie zaciemniające pokryte warstwą aluminium (typu blackout). Z kolei w pomieszczeniach do badania słuchu przesłony wykonuje się z materiałów pochłaniających dźwięki.

Same żaluzje - podobnie jak inne rodzaje przesłon firmy ANWIS - pozwalają na komfortową regulację natężenia światła docierającego do wnętrza. Odbywa się to przez ich rozsunięcie i zmianę kąta odchylenia lamel.

źródło i zdjęcia: ANWIS

Firma powiązana:

ANWIS Sp. z o.o.

Telefon 54 412 88 00
www.anwis.pl
anwis@anwis.pl

ANWIS Sp. z o.o.