Aktualności

Dwa typy basenów w ofercie Polder Technika basenowa!

18.11.2014

Technika basenowa rozróżnia dwa typy basenów: basen z przelewem punktowym - skimmerem, basen z przelewem górnym - rynną przelewową.

Basen z przelewem punktowym (skimmerem)

Rysunek przedstawia basen skimmerowy. Z lewej strony widać zamontowany skimmer. Pompa obiegowa filtra zasysa wodę i tłoczy ją przez filtr basenowy. Filtr zbiera zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie basenowej, w dalszym biegu znajduje się urządzenie korygujące wartość pH oraz dozujące środki dezynfekcji wody, środek glonobójczy. Następnie woda przechodzi poprzez wymiennik ciepła gdzie jest podgrzewana z instalacji co (zamiast wymiennika można zastosować podgrzewacz elektryczny lub kolektory słoneczne).

Dla wykonania awaryjnego zrzutu wody basenowej i okresowego opróżniania niecki służy odpływ denny. Rurociągi basenowe wykonuje się z rur z twardego PCV ze względu na agresywne działanie środków uzdatniania wody, na rurach montuje się zawory kulowe, nie należy na nich oszczędzać ponieważ przy niedostosowanej ich ilości mogą wystąpić problemy w przypadku jakiejkolwiek awarii urządzenia technicznego. Na rysunku po prawej stronie umieszczono urządzenie przeciwprądu, w momencie budowy warto zamontować zestaw przedmontażowy, a samo urządzenie można zamontować nawet za klika lat.

Basen przelewowy (z rynną przelewową)

Rysunek przedstawia basen przelewowy. Woda przelewa się z całej powierzchni lustra wody do rynny przelewowej i poprzez sieć odpływów rurą zbiorczą dostaje się do zbiornika przelewowego. Poziom wody w zbiorniku regulowany jest automatycznie sterownikiem poziomu.

Jeżeli zachodzi potrzeba sterownik automatycznie dolewa wodę dla zachowania stałego poziomu wody w basenie. Pozostałe urządzenia są takie same jak w basenie skimmerowym. Basen z rynną stanowi doskonały element krajobrazu ogrodu lub hali basenowej, nie płynie się na mur lecz widzi całą hale lub ogród.

źródło i zdjęcia: Polder

Firma powiązana:

Polder Technika Basenowa

Telefon 12 256 43 80, tel. kom. 0 601 495 741
www.polder.pl
biuro@polder.pl

Polder Technika Basenowa